• Від творців “Мавки”: в Україні вийде фільм жахів “Конотопська відьма” про помсту окупантам

 • Стрічка вийде на великих екранах України до Дня Незалежності.

  З 22-го серпня цього року в національному кінопрокаті стартує горор “Конотопська Відьма”.

  Це перший фільм з майбутньої лінійки жахів від медіагрупи FILM.UA, у центрі яких – героїні з міфологічним бекграундом, що борються зі злом на тлі поточних подій, пише 24 Канал.

  Фільм створили “найкасовішим” творчим тандемом продюсерки Ірини Костюк та сценариста Ярослава Войцешека, що працювали разом над національним хітом “Мавка. Лісова пісня”.

  В Україні вийде фільм “Конотопська відьма”

  За сюжетом прадавня відьма з Конотопу завдає мученицької смерті загону рашистських окупантів, які вбили її коханого. Охоплена жагою до помсти відьма розпочинає свій кривавий шлях розплати. Кожна наступна смерть жорстокіша за попередню – відьма упивається пекельним болем кривдників, але чи вдасться їй протистояти мороку, що поглинає її, та залишитися на боці світла?

  Ідея сюжету виникла у творців з початком повномасштабного вторгнення – тоді російські окупанти зайшли в Конотоп, місто у Сумській області, що славиться своїми легендами про відьом. Безстрашні жительки міста нещадно поливали загарбників прокльонами, нагадуючи про своє містичне єство, тим самим демонструючи невимовну стійкість та прагнення до свободи.

  “Конотопська відьма” – фільм-терапія наших травм війни, що дає змогу прожити відчуття такої бажаної помсти, втілюючи біль у лють, проте залишає надію на світле майбутнє”, – говорить Ірина Костюк, генеральна продюсерка фільму.

  У цьому й полягає один із ключових мотивів стрічки – сила і лють української жінки не знає меж.

  Як відбувалась робота над стрічкою

  Фільмування стрічки тривало в листопаді-грудні 2023 року. До зйомок долучилися військові консультанти, що надали бойову техніку для знімань, – справжній БТР, що був “затрофеєний” в перші дні вторгнення на Житомирській трасі. Серед знімальної команди також можна зустріти чинних військових. Зокрема автор ідеї та сценарист Ярослав Войцешек нині проходить службу в лавах ЗСУ. А художниця з костюмів Ірина iSky – учасниця бойових дій, яка забезпечила майданчик справжньою трофейною формою російських солдатів.

  У одній зі сцен фільму також залучені актори-військові. Це ветеран війни Назар Грабар, військовий ЗСУ Олександр Печериця, офіцер батальйону “Свобода” Володимир Ращук, а також військовий ЗСУ Даніель Салем, для якого “Конотопська відьма” стала кінодебютом.

  До теми: У червні український фільм «Я, “Побєда” і Берлін» покажуть у трьох польських містах

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

  Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

  Чи є життя за знаменитою стелою “Донецька область”?

  Про хибні уявлення, що Донеччина — суцільне поле бою та випалена земля Журналістів вчать подавати новини гарячими. Втім, життєвий досвід вже навчив мене, що інколи варто дати емоціям охолонути. Видихнути, підібрати правильні слова. Прийдешній рік для Донецької області ознаменувався змінами на фронті, його зсувом вглиб області, а тилові міста, де донедавна панувала умовна тиша, піддались

  Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

  Тужливі пісні мого народу

           Пам’ятаєте, як буквально кілька тижнів тому нашу спільноту тіпало від гніву та обурення після почутого від Папи Римського про український білий прапор? Ми одразу зробили тисячу та один мем, розродилися обурливо гнівними поетичними та прозовими опусами-дописами у соцмережах. І готові були ледь не на Святому Письмі присягати, що ми будемо битися за Україну, за

  Магда ЄвгенМагда Євген

  Пропорція для Путіна

  Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

  Волошин ТарасВолошин Тарас

  Вакцинація і Конституція

  Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює