Віденська сецесія: у середмісті Франківська реставрують фасад будинку

 • В Івано-Франківську триває процес реставрації фасаду будинку на вулиці Леся Курбаса, 5-7-9 – фактично це один будинок на три під’їзди.

  До робіт залучили кваліфікованих спеціалістів-реставраторів, які щойно завершили роботи на фасадах будинків на вулиці Шевченка. Станом на сьогодні вже виконано близько 60% робіт. Буквально протягом наступного тижня будуть зняті риштування, кажуть у департаменті архітектури.

  Бюджету міста, згідно з проектно-кошторисною документацією, реставрація цілого фасаду, включно з реставрацією вхідних дверей, буде коштувати 941 695 гривень.

  “Таким чином, в історичній частині міста вчергове, після реставрації фасаду будинків на вулиці Гетьмана Мазепи, 5, 7, 9, постане у всій своїй вишуканості кращий зразок архітектури в стилі Віденської сецесії. Це один з найпротяжніших по фасаду історичних житлових будинків – близько 65 метрів”, – йдеться в повідомленні.

  Реставрація, згідно договірних зобов’язань, мала бути завершена ще в останній день літа, однак через брак кваліфікованих фахівців це зробити не вдалося. Тож тепер в планах реставраторів – повністю завершити роботи з реставрації будинку на вулиці Леся Курбаса, 5-7-9 до кінця весни наступного року.

  “Аналізуючи наш досвід реставраційних робіт 2016-2018 років, вже можна робити деякі висновки і на наступні роки їх враховувати при організації процесу. Це стосується зокрема і створення місцевих реставраційних майстерень: по роботі з фасадною ліпниною, декоративним погонажем, тощо; по роботі з деревом, включно з реставрацією столярних виробів; по роботі з каменем; художнє ковальство, бляшані декоративні роботи”, – додає Володимир Ідак, начальник відділу охорони культурної спадщини.

  Читайте також: В Івано-Франківську вже готуються до новорічної ночі

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!