Відійшов у засвіти режисер першої «Червоної рути» – Сергій Архипчук

 • Заслужений діяч мистецтв України, режисер та постановник першого фестивалю «Червона рута» і фестивалю мистецтв «Мазепа-фест».

  Останні кілька місяців Сергій Архипчук боровся з хворобою, родина займалася дорогим лікуванням. За день до смерті для нього шукали донорів крові.

  3 листопада режисер помер, повідомили у соцмережах друзі Оксана Щербак та Сергій Пантюк. Сергію Архипчуку було 62 роки.

  «Сергій був затятим у своєму патріотизмі, відданим справі, енергійним. А ще він був дуже наївним, у дуже багатьох питаннях. Довірливим. Знову-таки, це була його щирість», – пригадує Архипчука громадський діяч Олесь Доній.

  Народився митець 18 листопада 1960 року на Рівненщині. Здобув освіту актора у Дніпропетровському державному театральному училищі, навчався також у Москві.

  Працював режисером у Гуцульському театрі-студії «Заграва», театрі опери та балету в Донецьку, Дніпропетровському театрі ім. Тараса Шевченка, Закарпатському обласному театрі драми та комедії.

  Сергій Архипчук став режисером першого фестивалю «Червона рута» у Чернівцях у вересні 1989 року. Концепцію фестивалю розробили музиканти Тарас Мельник, Кирило Стеценко, Анатолій Калениченко та поет Іван Малкович. Цей фестиваль став своєрідною культурною революцією напередодні розпаду СРСР та переломним моментом для формування нової української музики та культури.

  У 2014-2017 роках Архипчук займався благодійними проєктами, щоби підтримати українських військових – це ініціативи «Арт-десант» і «Люті укри».

  До теми: В Івано-Франківську Тіна Кароль показала дім, де жила, і школу, в якій навчалась

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!