Відомо, як готується Івано-Франківськ до опалювального сезону

 •  
  Голови комунальних підприємств звітують, що всі на 100% готові. 
   
  Цей опалювальний сезон для всієї країни буде нелегким. Нам треба буде його пройти: з газом, з електроенергією чи альтернативними джерелами – будемо бачити, як будуть розвиватися події далі.
   
  Про це пише на своїй сторінці міський голова Руслан Марцінків.
   
  Івано-Франківське теплокомуненерго підготовку до опалювального сезону розпочало ще 10 квітня. По підприємству були розроблені організаційно-технічні заходи. Проведено поточний ремонт 19 котелень та 14 центральних теплових пунктів підприємства. Одна котельня в селі Колодіївка повністю працює на відходах деревини. Сім котелень – працюють змішано. Вони можуть частково заміняти роботу на природному газі. Одинадцять котелень працюють на газі.
   
  «Задля якісної підготовки, підприємством проведені роботи з заміни мереж теплопостачання в ліцеї №3. Виконано очистку котлоагрегату, який працює на біосировині по вулиці Тролейбусній. Щепою ми починаємо заповнювати ангар повністю. Якщо будуть проблеми з газом – то зможемо підтримувати температурний режим», – доповів на оперативній нараді директор ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Володимир Фалдина.
   
  Й додає, що на підприємстві провели гідравлічні випробування на магістральних мережах.
   
  «Станом на 12 вересня випробовувано вже 100% мереж підприємства, що становить 85 кілометрів. Крім того, підприємство в межах можливостей здійснює роботи з заміни тепломережі. Станом на сьогодні вже замінили півтора кілометра. Міняємо старі, великого діаметру, труби на нові, попередньо ізольовані з меншим діаметром, щоб зменшити втрати тепла», – каже Володимир Фалдина.
   
  Заклади охорони здоров’я Івано-Франківська теж готові до опалювального періоду, – переконує начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко. Там проведені випробовування тепломереж. Крім того, наші реанімаційні і хірургічні відділення повинні працювати незалежно від наявності електрики, тому мають резервні джерела живлення, тобто дизельні генератори.
   
  «Щоб забезпечити їх роботи, маємо запаси дизельного пального з розрахунку до десяти днів роботи цих генераторів. Також наші заклади продовжують забезпечуватись бойлерами. Закуповуємо електричні бойлери, щоб було тепле водопостачання, а також закуповуємо електрообігрівачі», – відзначає Марія Бойко.
   
  Крім того, в місті працюватимуть пункти обігріву. Цілодобовий пункт обігріву буде в Першій міській клінічній лікарні, а в поліклініках – з 08:00 по 18:00 год.
   
  «Також всі місця обігріву потрібно забезпечити буржуйками та необхідною кількістю дров на випадок надзвичайної ситуації. Ми повинні розуміти, що опалювальний сезон буде важкий. І маємо економити енергоресурси. Доведено про зменшення на 10% споживання природного газу. Зокрема по Теплокомуненерго, а це порядка 4 мільйонів кубів газу. Ми повинні розуміти, що температурний режим нам встановлений на рівні 18 градусів.
  Минулого тижня ми з усіма газовиками та балансоутримувачами проводили спільну нараду. Велике прохання до всіх балансоутримувачів, де є можливість – утеплити підвальні приміщення, горища, щоб були мінімальні втрати енергоносія», – підкреслив на нараді заступник міського голови, директор Департаменту по взаємодії зі Збройними силами України, Національною гвардією України, правоохоронними органами та надзвичайними ситуаціями – начальник управління Руслан Гайда.
   
  “Насправді ситуація непроста. Йде контрнаступ, дякуючи Збройним силам України, ми маємо відвойовані великі території. Але, на жаль, війна далі триває. І чим більше ворог отримує поразку – тим він небезпечніший. Тому, що він використовує всі свої можливості, щоб нашкодити Україні, зокрема, вражати критичну інфраструктуру. Бачили нещодавні удари по ТЕЦ? Це не означає, що Захід країни не може піддатися удару. Тому маємо бути готові до всього та реагувати на нестандартні ситуації. Всі ми. Тому прохання до цього дуже уважно поставитися!”, – додає мер.

  Читайте також: На Франківщині під час повітряної тривоги не буде працювати громадський транспорт

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!