Війна в Україні довела до злиднів 4 мільйони дітей, – ЮНІСЕФ

 • ЮНІСЕФ зробив свої висновки на основі вивчення даних із 22 країн.

  Вторгнення Росії в Україну та спричинена цим економічна криза призвели до того, що чотири мільйони дітей у Східній Європі та Центральній Азії опинилися за межею бідності, повідомив у понеділок дитячий фонд ООН, передає “УНН”.

  “Діти несуть найважчий тягар економічної кризи, спричиненої війною в Україні”, – йдеться у повідомленні ЮНІСЕФ. – Конфлікт і інфляція, що росте, призвели до того, що ще чотири мільйони дітей у Східній Європі та Центральній Азії опинилися за межею бідності, що на 19 відсотків більше, ніж у 2021 році”.

  Російські та українські діти найбільше постраждали після нападу Москви.

  “На Росію припадає майже три чверті загального приросту кількості дітей, які живуть у бідності через війну в Україні та кризу вартості життя в регіоні, при цьому ще 2,8 мільйони дітей нині живуть у домогосподарствах за межею бідності”, – виявив ЮНІСЕФ.

  І додають, що в Україні проживає ще півмільйона дітей, які живуть у бідності, що є другим за величиною показником.

  Далі слідує Румунія, де ще 110 000 дітей живуть у злиднях.

  “Діти у всьому регіоні несуть жахливі наслідки цієї війни”, – заявив регіональний директор ЮНІСЕФ по Європі та Центральній Азії Афшан Хан.

 • “Якщо ми не підтримаємо цих дітей та сім’ї зараз, різке зростання дитячої бідності майже напевно призведе до загибелі людей, втрати знань та втраченого майбутнього”.

  Агентство пояснило, що чим бідніша сім’я, тим більшу частку свого доходу вона повинна витрачати на їжу та паливо, залишаючи менше на охорону здоров’я та освіту дітей.

  Вони також “піддаються ризику насильства, експлуатації та жорстокого поводження”.

  За даними ЮНІСЕФ, це цілком може призвести до того, що ще 4500 дітей помруть до свого першого дня народження, а ще 117 тисяч дітей покинуть школу лише цього року.

  Читайте також: Окупанти планують вивезти українських дітей до Криму й РФ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!