Військовий наступ на Молдову може бути однією з цілей РФ, – Зеленський

 • Зеленський вважає, що країни Балтії та Казахстан також у небезпеці.

  Про це він сказав в інтерв’ю італійському журналісту Бруно Веспі, передає УНН.

  “Щодо військового наступу на Молдову, я вважаю, що це може бути однією з цілей Російської Федерації. Я вважаю, що в небезпеці знаходиться Молдова, країни Балтії, а також Казахстан”, – сказав Зеленський.

  Окрім того, він зазначив, що в Росії вже був план захопити владу в  Молдові.

  “У них вже був цей план. Хочу нагадати, що ми від нашої розвідки передавали російський план Молдові. Ми ділилися й з іншими нашими партнерами. Молдова була підготовлена до дій ДРГ РФ, вони хотіли захопити владу в Молдові, хотіли зробити це дуже швидко… Молдова підготувалася до того, щоб не дати можливість Росії зробити швидкий заколот проти діючої влади”, – розповів Зеленський.

  У березні 2023 року деякі медіа з міжнародного журналістського консорціуму заявляли, що отримали доступ до плану Кремля щодо встановлення повного контролю над Молдовою. Згідно з документом, Росія має намір захопити владу в країні до 2030 року.

 • Також у березні 2023 року у Молдові звинуватили російські спецслужби у планах дестабілізації країни на акції у Кишиневі.

  Інститут вивчення війни повідомляв, що Росія хоче використати Придністров’я і Гагаузію, щоб дестабілізувати ситуацію в Молдові. 

  Також читайте: Японія занепокоєна поглибленням військових зв’язків між Китаєм і Росією

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!