Військовий з Калущини переміг в «Іграх героїв»

 • Військовий 128 окремої гірсько-штурмової бригади Ігор Семкович з Калущини заново відкрив для себе спорт після того, як втратив частину ноги під час звільнення Херсонщини.

  У листопаді «Ігри героїв» уперше з початку повномасштабного вторгнення повернулися на міжнародну арену. Проєкт, присвячений ветеранському спорту, провів змагання з кросфіту в Брюсселі, де перше місце серед адаптивних атлетів посів новачок команди Ігор Семкович. Разом із ним до трійки ввійшли Юрій Козловський і Михайло Соколян, а всього Україну представили 11 військових і ветеранів із пораненнями, пише «Суспільне Спорт».

  Для 32-річного Семковича це був не лише дебют на «Іграх героїв», а й загалом перші змагання в житті. Військовослужбовець приєднався до проєкту лише влітку 2023 року, коли проходив відновлення після ампутації нижньої кінцівки.

  Військовий родом з Калуського району. До війська приєднався на початку повномасштабної війни у 2022 році. До того про армію практично нічого не знав: «навіть не любив фільми про війну» та плутав БМП з танком. Утім, поступово набув нових навичок і став сапером.

  Поранення Семкович зазнав під час визволення Херсонщини восени 2022 року, наступивши на міну. Каже, що «налаштовувався на найгірше» з кожним виходом, тому подібний сценарій «переживав» у голові заздалегідь.

  «Під час контрнаступу багато розмінував, часто йшов у бій першим, щоб виявити міни. У Росії добре розвинута саперна справа, на жаль. І ось одну з мін я не помітив: вона була добре замаскована. Наступив – і бабахнула. Після того, як підірвався, може, кілька секунд була паніка, і потім почав брати себе в руки», – розповідає Ігор Семкович.

  Військовий розповідає, що уже адаптувався до відсутності частини ноги:

  «Через кілька місяців уже не помічаєш, що в тебе щось не так, як було до того. Тим більше, якщо хороший протез підібрати, мобільність практично не втрачається. Можна і бігом займатися, і в гори ходити, і плавати. Залежить від того, яка кінцівка ампутована, але все можна підлаштувати. Треба шукати нові можливості».

  Уже через тиждень після протезування Ігор виконував присід зі штангою та катався на велосипеді, але визнає, що працювати без нагляду тренера було помилкою:

  «Я самотужки почав займатися, чого не рекомендую робити. Люди думають: почну собі сам, а потім звернусь до тренера. Насправді це дурня. Треба відразу, бо собі травм наробите. Я от і собі трошки заробив».

 • Відкривши для себе кросфіт, Ігор усвідомив його терапевтичний ефект у фізичному й ментальному відновленні.

  «Я спортом скорше почав займатися, ніж до психолога звернувся, – ділиться військовий. – Коли займаєшся, ні про що не думаєш».

  Уперше продемонструвати результати тренувань на міжнародному рівні Ігор зміг у Брюсселі, де на учасників чекали змагання на витривалість, силу й швидкість. Спортсмени мали виконати по два комплекси вправ. У першому були підтягування, кидання медболу, а також підйом і поштовх дисків. У другому – веслування у два підходи, махи гирею та берпі.

  Попри те, що техніка в Ігоря, за його словами, ще не ідеальна, йому вдалося здобути перемогу.

  До теми: У селі Вовчинець понад 100 родин полеглих воїнів посадили дубовий сквер

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!