Волинянин створив ікону зі 100 тисяч сірників

 • Нещодавно в селищі Люблинець Ковельського району освятили рукодільну ікону тамтешнього майстра Юрія Семенюка зі 106 тисяч сірників. Реліквію презентували храмові, настоятель якого рік тому і благословив митця на роботу.

  Юрій Семенюк подарував унікальний образ розп’яття Спасителя храму Великомученика і цілителя Пантелеймона з нагоди свята Торжества православ’я, інформує kowel.rayon.in.

  Як розповів настоятель парафії протоієрей Матвій Олійник, ще рік тому митець узяв благословення на створення ікони:

  «Юрій розповів, що виготовляє такі унікальні картини та ікони, коли я освячував його помешкання на Водохреще. Якраз тоді чоловік розпочав роботу над новим витвором – і попросив благословити його почин», − пригадує отець Матвій.

  У той час була готова приблизно лише двадцята частина ікони – маленький шматочок. Протоієрей благословив митця на роботу, побажав успіхів. Юрій, у свою чергу, старанно працював протягом цілого року: готував сірники, обробляв їх, складав у маленькі шматочки, які згодом скріплював.

  «Я вже й забув про обіцянку. Але коли вже цього року знову зайшов освячувати йорданською водою помешкання митця, то здивувався: образ був готовий! – ділиться емоціями священик. – Юрій засвідчив своє бажання пожертвувати ікону на храм, щоб в українській церкві була ця святиня».

  Мистецька реліквія важить майже 10 кг. Її ширина – 90 см, а висота – майже 120 см. На сьогодні ікон таких габаритів із сірників ще не робив ніхто. Зараз ікона перебуває у церкві.

  Митцеві лише 29 років. Усе почалося з того, що хлопець робив будиночки із сірників. Навчившись правильно скріплювати «робочі деталі», узявся за масштабніші витвори.

 • Для цієї ікони друзі купили кілька ящиків сірників, кожен із яких розмалювали акриловою фарбою. Сірники Юрій склеював між собою і покривав їх спеціальними прозорими клеєм і лаком. Усе скріплене так, що доступ повітря до самого сірника мінімальний. Проте варто все-таки потурбуватися про надійній захист ікони, який вберіг би її на багато років.

  Прихожани виготовили оргскло і покрили ним образ. Ікона, яка тепер зберігається, мов під капсулою, розміщена над панахидним столом.

  Помилуватися рукотворною іконою люблинецького молодого митця може кожен, хто завітає до храму. Жителі селища пишаються, що їхню церкву прикрашає така святиня.

  Нагадаємо, У франківській церкві люди принесли до Плащаниці майже дві тисячі троянд

  1_img_9410 2_img_9419-1

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!