Вона зразкова: у Франківську реставрують вулицю, яка скоро буде пішохідною

 • Сьогодні, 23 серпня, в Івано-Франківську на вулиці Курбаса урочисто презентували відреставровані фасад будинків та двері.

  Як розповів начальник відділу з питань охорони культурної спадщини Володимир Ідак, були дуже знищені елементи фасаду, тому було важко їх відтворити. Так, тут відновили фасад, карнизні елементи, фрагменти даху, а також ковані елементи. Варто зазначити, що тут були залучені всі види реставраційної діяльності.

  Керівник відділу додає, що найбільша проблема – відсутність кваліфікованих кадрів.

  «Вже у процесі міняли підрядників. Бо бралися за роботу люди, які думали, що будувати будинки і реставрувати – одне й те саме», – каже Володимир Ідак.

  Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, що це особлива вуличка, адже тут збережені всі пам`ятки архітектури, і скоро вона стане пішохідною.

  «Це тільки початок. Згодом вона буде повністю пішохідна, як Міцкевича. Це буде зразкова вулиця. Ми робили довго і вийшло непогано. Відремонтували також двері», – каже мер.

  Голова додає, що восени відновлюватимуть інший бік вулиці.  Також стверджує, що бракує якісних організацій. Каже, що раніше жодна фірма області не бралася за такі роботи.

 • Крім того, неподалік відновлюють школу № 7, яка теж є пам’яткою архітектури.

  Ці три будинки місту коштували півтора мільйона гривень. Мер Марцінків надіється, що долучаться до реставрації і юридичні особи, які тут живуть та працюють.

  Читайте також: Нове харчування: у франківських школах урізноманітниться асортимент страв

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!