Вона зразкова: у Франківську реставрують вулицю, яка скоро буде пішохідною

Сьогодні, 23 серпня, в Івано-Франківську на вулиці Курбаса урочисто презентували відреставровані фасад будинків та двері.

Як розповів начальник відділу з питань охорони культурної спадщини Володимир Ідак, були дуже знищені елементи фасаду, тому було важко їх відтворити. Так, тут відновили фасад, карнизні елементи, фрагменти даху, а також ковані елементи. Варто зазначити, що тут були залучені всі види реставраційної діяльності.

Керівник відділу додає, що найбільша проблема – відсутність кваліфікованих кадрів.

«Вже у процесі міняли підрядників. Бо бралися за роботу люди, які думали, що будувати будинки і реставрувати – одне й те саме», – каже Володимир Ідак.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, що це особлива вуличка, адже тут збережені всі пам`ятки архітектури, і скоро вона стане пішохідною.

«Це тільки початок. Згодом вона буде повністю пішохідна, як Міцкевича. Це буде зразкова вулиця. Ми робили довго і вийшло непогано. Відремонтували також двері», – каже мер.

Голова додає, що восени відновлюватимуть інший бік вулиці.  Також стверджує, що бракує якісних організацій. Каже, що раніше жодна фірма області не бралася за такі роботи.

Крім того, неподалік відновлюють школу № 7, яка теж є пам’яткою архітектури.

Ці три будинки місту коштували півтора мільйона гривень. Мер Марцінків надіється, що долучаться до реставрації і юридичні особи, які тут живуть та працюють.

Читайте також: Нове харчування: у франківських школах урізноманітниться асортимент страв

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!