Впроваджували російську освіту: прикарпатська СБУ повідомила підозру двом колаборантам

 • Слідчі СБУ повідомили про підозру в колабораційній діяльності двом освітянкам із села Микільське Херсонської області.

  За даними слідства, у період російської окупації директорка школи та завідувачка дошкільного закладу села перевели очолювані ними установи на російські стандарти освіти й виховання, пише “Галицький кореспондент“.

  Зокрема, завідувачка дошкільного закладу добровільно очолила утворену окупантами дитячу установу “Никольское заведение дошкольного образования “Джерельце”. Коментуючи запровадження стандартів освіти держави-агресора, колаборантка заявляла російським пропагандистам, що нібито село Микільське є російським, а відтак завжди російською були і школа, і дошкільний навчальний заклад села.

  Директорці Микільської загальноосвітньої школи слідчі СБУ повідомили про підозру раніше. Вона стала єдиною із восьми директорів шкіл територіальної громади, хто погодився відкрити шкільний заклад за законами й стандартами держави-агресора. Для цього колаборантка навіть двічі проходила організовані російською владою курси “підвищення кваліфікації” та направляла на такі курси вчителів школи.

  Від вересня і до звільнення села Збройними силами України в листопаді учнів школи піддавали впливу російської пропаганди. З програми вилучили українську мову та українознавчі дисципліни, запровадили вивчення російської мови та історії. Педагогічних працівників схиляли до співпраці з окупаційною владою. Вчителів, які публічно виявляли свою українську національну ідентичність, піддавали переслідуванню й тиску.

  За даними СБУ, напередодні звільнення правобережжя Херсонщини обидві фігурантки втекли в тимчасово окупований Крим. Їм повідомили про підозру за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України – здійснення пропаганди у закладах освіти з метою сприяння встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, впровадження стандартів освіти держави-агресора в закладах освіти.

 • Після деокупації всієї території України на колаборанток очікує до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.

  До теми: Де роздають повістки: СБУ заблокувала 26 телеграм-каналів, які перешкоджали мобілізації

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!