Врятували від ампутації ногу: у Франківську лікарі провели військовому 10 операцій

 • У військового була важка мінно-вибухова травма лівої кінцівки і значне за площею пошкодження м’яких тканин.

  Петро Яблінчук – перший захисник України, який потрапив до лікарні ще на самому початку повномасштабної війни і лікарям вдалось його успішно пролікувати та врятували від ампутації ногу. Про це йдеться на сторінці КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”, пише “Галицький кореспондент”.

  Читайте у нашому матеріалі: «Я просив, щоб мені відрізали ногу»: франківський боєць майже рік живе у лікарні

  “Задня поверхня стегна, коліна і гомілки були повністю без шкіри і м’язів. Оскільки артерія не була пошкоджена, основною метою лікарів було зберегти кінцівку”, – пригадує завідувач відділення травматології, ортопедії і реконструктивної та пластичної хірургії Степан Зелик.

  У ЦМКЛ Петру Яблінчуку багаторазово проводили некректомію, тобто видалення відмерлих тканин. Також лікарі здійснили йому шкірну пластику в декілька етапів. Загалом провели 10 оперативних втручань.

  “Дефект м’яких тканин був дуже великий. На меті у нас було очистити рану від забруднення, висікти всі нежиттєздатні тканини та побороти інфекцію. Унаслідок масивного дефекту та вогнепального характеру ушкодження, процес лікування вимагав поетапних оперативних втручань”, – розповідають лікарі.

  Військовий потрапив у лікарню 13 березня 2022 року. На передовій під час повномасштабної війни він був три дні. Далі – отримав поранення в місті Малин на Житомирщині.

  “Нас тоді накрило прильотом авіації. Зараз війна дуже тяжка. Я пішов добровольцем, бо мав бойовий досвід, адже до того я три роки служив в АТО. Тоді у 2014-2017 це була легка прогулянка. Сумно від того, що відбувається, бо дуже багато людей полягли в боях за Україну, тому дуже хочу вірити в нашу перемогу”, – говорить Петро Яблінчук.

  До теми: В Івано-Франківську медики «екстренки» прийняли пологи на дому

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!