Встановлювала “руській мір”: прикарпатська СБУ повідомила про підозру гауляйтерці громади Херсонщини

 • Зокрема, вона агітувала людей брати російські паспорти.

  Служба безпеки оголосила підозру колаборантці, яка очолила окупаційну адміністрацію Зеленопідської сільської громади Каховського району Херсонської області.

  Це місцева мешканка, яка до окупації працювала в селищі Зелений Під інспекторкою з охорони правопорядку сільської ради, пише “Галицький кореспондент“.

  Після загарбання Херсонщини росіяни дали населеному пункту стару радянську назву – “Красний Перекоп”. СБУ встановила, що в кінці серпня 2022 року фігурантка добровільно зайняла посаду “голови Красноперекопського територіального управління Каховського муніципального округу Херсонської області”.

  На посаді в незаконно створеному органі влади вона допомагала окупаційній владі встановлювати “руській мір” та виконувала адміністративні функції. Зокрема, колаборантка організовувала пошук житла для поселення військовослужбовців РФ, а також передавала їм автомобілі місцевих жителів.

  Крім того, фігурантка агітувала місцевих мешканців отримувати громадянство та паспорти Російської Федерації. Для цього навіть брала участь у зйомках пропагандистського сюжету про відкриття паспортного столу.

 • Слідчі СБУ повідомили фігурантці про підозру за ч. 5 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність. За зайняття адміністративної посади у незаконних органах влади на тимчасово окупованій території на неї очікує від 5 до 10 років позбавлення волі.

  До теми: СБУ викрила ще 7 інтернет-агентів РФ, які поширювали кремлівську пропаганду в Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!