«Втрата свідомості може сигналізувати про порушення роботи мозку», – франківські медики

 • Таку заяву зробили медики Івано-Франківської клінічної обласної лікарні.

  Втрати свідомості можуть траплятися при епілепсіях, панічних атаках, через перевтому, недосипання чи надмірне вживання алкоголю, повідомляють на сторінці лікарні.

  «Також втрату свідомості зумовлюють чимало інших неврологічних недуг та вірусних інфекцій, серед яких і коронавірус, – говорить нейрофізіолог Наталія Ткачук. – Щоби виявити причину втрати свідомості та вчасно розпочати лікування, насамперед потрібно  пройти електроенцефалографію».

  Як зауважують фахівці відділення УЗД та функціональної діагностики, сьогодні дедалі частіше з’являються епізоди втрати свідомості не лише у пацієнтів із епілепсією.

  Лікарка Ткачук розповідає про одного з  недавніх пацієнтів, який звернувся у відділення після втрати свідомості.

  «Під час обстеження ми з’ясували, що чоловік пережив декілька таких епізодів  й усі вони були нетиповими для епілепсії. Виявивши так звану патологічну активність мозку, ми скерували чоловіка до невролога й сьогодні він на амбулаторному лікуванні», – зазначає лікарка.

  Пацієнтів із підозрою на епілепсію, мігренозними нападами, порушеннями сну чи пам’яті, а також після коронавірусної інфекції до спеціалістів функціональної діагностики скеровують сімейні лікарі та неврологи.

  Серед таких хворих є чимало молодих людей. Тож лікарі радять не зволікати з обстеженнями, щоби не допустити важких ускладнень, зокрема, епілептичного статусу, коли напади вже не припиняються або ж настає раптова смерть.

  Нагадаємо, що франківців просять не зловживати комп’ютерною томографією

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!