Викладачка ІФНМУ перемогла на конкурсі молодих вчених у Києві

 • Асистентка кафедри патофізіології Івано-Франківського національного медичного університету Богдана Доскалюк здобула перше місце у конкурсі молодих вчених у рамках VIII Національного конгресу ревматологів. 

  Конгрес ревматологів в Україні відбувається кожні чотири роки. Цього разу серед учасників конкурсу молодих вчених були науковці з Києва, Вінниці, Харкова, Івано-Франківська, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на пресслужбу ІФНМУ.

  Богдана Доскалюк представила доповідь на тему «Модель експериментальної індукції системної склеродермії: фокус на ремоделювання респіраторного відділу легень».

  «Ця робота є частиною моєї дисертації на здобуття звання доктора філософії. Вона про патогенетичні особливості перебігу системної склеродермії і є на стику теоретичної і практичної медицини, — розповідає науковиця. — На конференції я представляла модель корекції системної склеродермії, яку ми розробили з моїм науковим керівником професором Любомиром Мирославовичем Зайцем. Вона трішки відрізняється від тієї, яка вже існує, це наша своєрідна новика. Також нас консультує професор Роман Іванович Яцишин, бо він спеціаліст з ревматичних захворюваннях і зокрема системній склеродермії».

  Над цим дослідженням Богдана Доскалюк працює вже понад два з половиною роки. За допомогою експериментальних тварин (щурів) вона намагається відтворити в організмі зміни, які характерні для системної склеродермії. Робота з експериментальними тваринами є цікавою, але вимагає багато уваги і часу, адже за ними треба уважно спостерігати і доглядати. «Наразі експерименти вже закінчились, і я намагаюся проаналізувати всі результати, які маю», — каже науковиця.

  «Системної склеродермія є надзвичайно рідкісною серед людей, це так зване орфанне захворювання. Хвороба як правило вражає шкірні покриви і внутрішні органи, особливо легені, — розповідає Богдана Доскалюк. — Для людей особливо важким є ураження легень, адже це сильно знижує якість життя і впливає на виживання людини навіть в короткій перспективі. Пацієнт потребує стаціонарного лікування, перебіг захворювання постійно прогресуючий, і, на жаль, наразі немає чітко визначеної тактики ведення такого пацієнта. Крім того медицина не виявила єдиного чіткого фактору, який призводить до цього захворювання».

  До теми: Студентка ІФНМУ стала призеркою міжнародної наукової конференції в Польщі

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!