Викидають всюди: село на Франківщині оточують сім стихійних сміттєзвалищ

 • За стихійні сміттєзвалища у селі Камінне Івано-Франківської ОТГ оштрафували двох місцевих чиновників, однак проблеми це не вирішило. За словами жителя Камінного Богдана Пинчука, таких у селі зараз є приблизно сім.

  Пляшки, поліетиленові пакети, взуття, одяг та засоби гігієни – це ще неповний список того, на що можна натрапити на одному зі стихійних сміттєзвалищ у Камінному, що знаходиться біля лісу. Поруч, за декілька метрів, знаходиться ще одне. Також тут є невелика водойма, всипана сміттям. Колись тут видобували піщано-гравійну суміш, зараз біля дороги – купи зі сміттям, повідомляє “Суспільне Карпати”.

  Жителька Камінного Орися Долгова проживає недалеко від одного із семи стихійних сміттєзвалищ. Розповідає, що натрапила на нього випадково, коли йшла до лісу збирати гриби.

  “Почула сильний сморід. Прийшла сюди і побачила таку картину. Звернулася до голови сільської ради. Він сказав, що не має на це ніякої відповіді, що це так би мало бути. Нам страшно, бо тут на вулиці живе багато дітей. Якщо піде вода, якщо буде повінь, то це все піде нам у хати. Там же ж криниці”, – говорить Орися Долгова.

  “Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Карпатського округу провели перевірку. Встановили факти забруднення угідь, а також наявність звалища безхазяйних відходів. За результатами перевірки до відповідальності притягнули двох посадових осіб Каміннецької сільської ради Надвірнянського району, а також видали припис на усунення виявлених порушень”, – зазначила Ольга Біленька.

  Журналісти “Суспільного Карпати” побували на ще одному сміттєзвалищі в Камінному. Воно є найбільшим у селі, каже місцевий житель Богдан Пинчук. За його словами, проблема зі сміттям існує вже давно, і ніхто з влади не береться її вирішувати. Раз у місяць по селу їздить сміттєвоз, але не всі жителі туди здають відходи.

  “Є в людей об’єми великі, і вони не хочуть здавати, бо то кошти. Тому висипають сміття, куди попало. Це, звичайно, їм не личить. Кажу, що цим би мав займатися голова сільської ради. Треба людей попереджати і штрафувати тих, хто не висипає там, де треба. Ну хоча би викопав спеціально якусь траншею, а потім загорнув, а то хто де хоче, то там викидає”, – говорить Богдан Пинчук.

 • Після виборів у жовтні Камінне увійшло до складу Івано-Франківської ОТГ. Старосту в селі поки не призначили. Попередній сільський голова Андрій Федорович розповів, що в їхньому селі небагато сміттєзвалищ.

  “Недавно ми поприбирали, а вони знову навезли. Будемо далі прибирати, а що робити? Планую взяти велику машину і маленький екскаватор і все це вантажити. У міській ОТГ є машини, ми вже це обговорювали, і будемо вивозити. Кожен місяць буде машина”, – пояснив Андрій Федорович.

  Нагадаємо, що на Прикарпатті встановили конструкцію, яка стримуватиме сміття під час паводків

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!