Виробники гуцульської бриндзи зможуть отримати гранти від ЄС

 • Фермерські господарства Івано-Франківщини, які виготовляють гуцульську бриндзу, зможуть отримати фінансову допомогу від Європейського Союзу – від 1 до 25 тис. доларів США.

  Таку програму втілює Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Про це “Суспільному” розповіла керівниця цього проєкту, представниця організації ФАО Ганна Антонюк.

  ЄС планує надати 15,5 млн доларів для українських фермерів, сільських господарств і малих підприємств.

  Перший конкурс планують розпочати наступного тижня. Ганна Антонюк каже, програму підтримки запроваджують через Державний аграрний реєстр України. Виробник повинен там зареєструватися, подати онлайн-заявку, отримати електронний підпис, а також заповнити анкету, в якій описуватиме умови ведення свого бізнесу. Після цього заявку перевірятиме грантова комісія, яка і визначить, чи надавати допомогу виробнику.

  “Грантову допомогу можна витрачати на сільськогосподарську техніку, обладнання. І оскільки ми говоримо про Івано-Франківську область, це — географічні зазначення. Для них ще можуть бути гроші спрямовані на сертифікації їхньої продукції згідно з вимогами географічного зазначення”, — каже Ганна Антонюк.

  З її слів, Європейський Союз фінансує цю грантову програму для того, аби малі виробники розвивали свій бізнес, залишалися у сільській місцевості та отримували там прибутки.

  Секретарка “Асоціації карпатських ватагів” Марія Маківничук розповіла, що подавати заявки на гранти планують приблизно 20 членів цієї громадської організації.

  “Також місцеві виробники приходили, які не є членами асоціації, але за умовами конкурсу мають ними стати. Вони пишуть письмове зобов’язання про те, що протягом 12 місяців вступають. Ці виробники повинні пройти внутрішній і зовнішній контроль для того, щоб за сертифікацією виготовляти саме цю гуцульську коров’ячу бриндзу чи гуцульську овечу бриндзю”, — каже Марія Маківничук.

  За грантовою програмою від організації ФАО допомогу також надають виробникам із Львівської, Закарпатської та Чернівецької областей. Там фермери зможуть отримати гранти на овочівництво, ягідництво, аквакультуру, виготовлення меду і вина.

  Читайте також: Розвиток садівництва та ягідництва: прикарпатські аграрії отримають майже 28 мільйонів гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!