“Я щасливий і вдячний”: франківський актор Іван Бліндар розповів, як зіграв Кузьму Скрябіна

 • Автори фільму про Кузьму Скрябіна, який вийде в прокат у 2021 році, оголосили, що зіграє роль співака франківський актор Іван Бліндар. 

  Фільм «Я, «Побєда» і Берлін» розповідає про ще зовсім молодого співака-початківця Кузьму, який разом зі своїм другом «мчить» до німецької столиці на старенькій «Побєді», яку планує виміняти там у колекціонера на шестисотий «Мерс». Про це інформує “Укрінформ”

  Але бурхливе нічне берлінське життя карколомно вривається в плани нашого героя, змінюючи мету його поїздки та гартуючи характер, і допомагає віднайти своє справжнє «Я». Всі ці пригоди Андрій Кузьменко описав у однойменній автобіографічній книзі «Я, «Побєда» і Берлін» і ось уже скоро ми побачимо її втілення на великому екрані.

  Проєкт став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно. Виробництво фільму здійснюється компанією “Star Media” за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики й Держкіно України.

  Виконавець ролі Кузьми – талановитий молодий актор Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. І.Франка Іван Бліндар. Він уже відомий глядачам по зйомках у короткометражному фільмі Аркадія Непиталюка «Кров’янка» та в повнометражному – Марисі Нікітюк «Коли падають дерева». Також він грав епізоди у фільмах «Сквот 32» та «Шлях мерця».

  Сам актор зізнається, що це його перша «бомбічеська робота» – головна роль у такому фільмі.

  Іван зовнішньо трохи подібний до Андрія Кузьменка (буйними кучерями на голові), але автори кіно одразу акцентують, що ми всі повинні розуміти, що Кузьма-герой – це не Андрій. Тому що є тільки один Андрій Кузьменко. Автори намагалися витримати баланс між молодим хлопцем у пошуках себе, Кузьмою, якого всі пам’ятають і знають, – з відчайдушністю, енергією, позитивом і тією глибиною його мислення, що з’явилися вже у більш зрілому віці.

  Іван Бліндар поділився своїми враженнями від того моменту, як його затвердили на роль Кузьми. Говорить: одночасно з неймовірною радістю відчув, яка це відповідальність.

  “Часу до початку зйомок залишалося не так багато, тому я підіймав матеріали того часу, інтерв’ю Скрябіна, відео, записи. Організував сам собі невелику експедицію до Новояворівська – до його школи поїхав, зайшов додому, постукав у квартиру, кажу: «Добрий день!». Вбирав у себе атмосферу його життя. Дуже багато мені пані Світлана (дружина Кузьми) розповіла, це було неймовірно – поспілкуватися з нею! Я дуже тішуся. Та купу, купу всього: музика, улюблені фільми, все пізнавав, пісні його улюблені заслухував до дірок, лягав спати з тим усім”, – розповів актор.

  Він говорить, що усвідомлював, що йому не вдасться домогтися стовідсоткової зовнішньої схожості, швидше робив акцент на внутрішньому стані молодого Кузьми, його самовідчутті.

  Проте одну з пісень для саундтреку актор виконує власним голосом, і ми всі її почуємо.

  Своєю найулюбленішою піснею Скрябіна Іван вважає «Кольорову», говорить, що вона одразу йому припала до серця, як тільки-тільки вийшла, і є улюбленою дотепер.

  «Хоча «Танець пінгвіна» – то є перша пісня, з якої я познайомився з творчістю Кузьми, тоді мені було чи 8, чи 9 років», – сміється виконавець ролі культового співака.

  Найулюбленіша фраза Кузьми для актора: «Шкода часу», яку Андрій повторював постійно.

  «Знаєте, мені здається, що Андрій для багатьох був як старший брат – ось є він поруч, ви б’єтеся, миритеся, проживаєте якісь моменти, ситуації, а коли він іде, відчуваєш всю глибину втрати. Не можу сказати, що відчуваю страх перед оцінкою глядачів, це скоріше хвилювання. Я щасливий і вдячний за можливість зіграти цю роль!», – сказав актор.

  Попереду ще берлінський період зйомок, а далі постпродакшн і вихід у широкий кінотеатральний прокат, який запланували на 2021 рік.

  Весь прибуток після прокату й обов’язкових відрахувань автори «Я, «Побєда» і Берлін» планують передати до благодійного Фонду імені Кузьми Скрябіна, який у березні 2015 року заснувала дружина Андрія Кузьменка – Світлана Бабійчук.

  Нагадаємо, відомий актор з Франківська зіграє Шевченка у фільмі “Безславні кріпаки”.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!