Як працюють франківські інтерни у відділеннях із хворими на COVID-19

 • 27 інтернів працюють з хворими на COVID-19 у центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська. Частину з них оформили на посади медсестер через брак персоналу.

  Майбутній анестезіолог Петро Коротушак проходить інтернатуру в Івано-Франківській ЦМКЛ. Хлопець майже рік працює із хворими на COVID-19, які перебувають у важкому стані. Каже, що на цій роботі вже трохи втомився, повідомляє “Суспільне Карпати”.

  У відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Петро Коротушак разом з іншими інтернами виконують ту ж роботу, що й лікарі. Усі завдання — під наглядом кураторів. За словами інтерна, зараз, коли відділення заповнене хворими, працювати доводиться багато, однак до такого навантаження вже звикли. Найскладніший день за період проходженням інтернатури був у травні минулого року, коли він став свідком смерті 19-річної пацієнтки.

  “Мабуть, це те, що ми сприйняли найболючіше. Бо до смертей старших людей ми більш-менш були готові, знали, що таке може статися, що вони вже прожили своє життя. Але коли помирає молода людина, – це дуже важко. Лікар, коли дзвонив родичам повідомляти про смерть, плакав. Це страшно згадувати”, — розповів Петро Коротушак.

  Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської лікарні Володимир Вовчук каже, що крім того, що інтерни допомагають медикам, вони ще отримують для себе великий досвід.

  Зоряна Павелко проходить інтернатуру у терапевтичному відділенні міської центральної лікарні, яке переобладнали під інфекційне. Дівчина розповіла, що з хворими на COVID-19 працює від початку епідемії.

  Майбутній хірург Андрій Бойко розповів, що крім інтернатури у профільному відділенні, він влаштувався на посаду медбрата у терапії, де лікують хворих на COVID-19. Там він працює на вихідних.

 • “Коли масово почали поступати хворі і нашого персоналу не вистачало, то був клич до тих, хто має бажання, кому це не  тяжко, щоб вийти на роботу, бо медсестер не вистачало. Я такий не один. У нас багато було інтернів, хто мав бажання, виходив на роботу і допомагав. Зараз так працюємо”, — додав Андрій Бойко.

  Читайте також: Мобільний COVID-госпіталь з Прикарпаття можуть перевезти до Києва

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!