Як вплине коливання курсу валют у 2018 році на ціни на нерухомість?

 • Останнім часом в Україні спостерігається невідповідність попиту та пропозиції на ринку нерухомості, оскільки кількість новобудов стрімко зростає, а платоспроможність населення тільки зрушила з мертвої точки. Ціна на нерухомість та купівельна спроможність громадян залежать від курсу валют, насамперед, від співвідношення гривні до долара. Оскільки більшість будівельних компаній встановлюють вартість квадратного метра у гривневому еквіваленті, а покупець зазвичай заробляє і розраховується у національній валюті, то виходить, що у доларах ціна на квартиру знижується, а у гривні – зростає. Така ситуація може спричини до чергового падіння цін на вторинному ринку, де вартість встановлюється в доларах.

  Прогнози експертів щодо коливання курсу гривні в 2018 році

  За дослідженнями Аналітичного центру «Благо», на даний момент курс гривні до долара становить 27,7, але таке явище є ситуативним, і влітку 2018-го аналітики прогнозують зростання вартості американської валюти. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі свідчать, що доларовий еквівалент зарплат зросте і курс становитиме 29,65-29,85 грн. за 1 дол.
  Передбачається, що економіка України цілком може продемонструвати зростання реального ВВП, а стан української грошової одиниці покращиться у відношенні до долара і становитиме 27,2 грн. за 1 дол.

  Чи зросте ціна на нерухомість у 2018-му?

  Якщо гривня в 2018-му буде стабільною, то ціни на нерухомість поступово продовжать зростати. Найбільше це стосується об’єктів, які перебувають ще на етапі зведення, тому що подорожчання іноземної валюти веде до збільшення собівартості будівництва, для якого необхідно закуповувати імпортні будматеріали. Ціни також зростають через дефіцит на будівельному ринку кваліфікованих робітників, які все частіше їдуть працювати за кордон.
  Ще одним вагомим фактором, який пов’язаний з цінами на нерухомість, є купівельна спроможність населення, адже головним каталізатором зростання цін може стати збільшення попиту на купівлю новобудов. Оскільки у 2018 році є прогнози на те, що прожитковий мінімум населення буде зростати, то платоспроможність громадян має збільшитися. Тому люди, в яких є певні заощадження, уже зараз готові вкладати їх у нерухомість.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!