“Якийсь дурний”, – Руслан Марцінків про новий закон щодо комунальних послуг

Сьогодні, 14 травня, в Івано-Франківську відбулась оперативна нарада у міського голови Руслана Марцінківа.

Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак розповів про особливості нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

«1 травня всі норми закону вступили в дію», – сказав Смушак.

Так, за його словами, цей закон визначає точний перелік житлово-комунальних послуг. Зокрема, на ринку тепер буде три суб’єкти: споживач (індивідуальний чи колективний), управитель та виконавці комунальних послуг. Також можна буде укласти тільки два види договорів: індивідуальний та колективний.

«Якщо протягом року суб’єкти не визначаться з формою управління, то автоматично з ними буде украдено індивідуальний договір, і то на тих умовах, які пропонує виконавець», – пояснив Михайло Смушак.

Договори мають бути укладені до 1 травня 2020 року. Також тарифи тепер чітко прописані у законі про житлово-комунальні послуги. Вони встановлюватимуться за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону тарифи регульовані. Якщо люди не будуть сплачувати за комуналку, їм нараховуватимуть пеню в розмірі встановленому в договорі, але не вище 00,1% суми боргу за кожен день.

«Але ця норма вступить в дію, коли будуть укладені нові договори. За старими – не можна», – додав головний комунальник.

Міський голова Руслан Марцінків на це сказав, що закон “якийсь дурний” і він його б не пропустив.

Читайте також: Марцінків хоче, щоб чиновники та посадовці активніше працювали в Інтернеті

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!