Японія допоможе з обладнанням для відновлення пошкоджених енергетичних обʼєктів

 • Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі.

  Герман Галущенко поінформував пана посла про систематичні атаки, які здійснюються російськими військами на об’єкти української енергетичної інфраструктури та наслідки руйнувань, пише “Галицький кореспондент“ з посиланням на Міністерство енергетики України.

  “Учора була знову знеструмлена і працювала на дизель-генераторах Запорізька атомна електростанція. Це сталося внаслідок пошкодження підстанції, з якої живилась єдина лінія, що поєднує ЗАЕС з українською енергосистемою”, – повідомив він.

  Міністр наголосив, що ЗАЕС має велике значення для енергетичної безпеки України і підкреслив необхідність її деокупації, демілітаризації та передачі під повний контроль легітимного українського оператора.

  Сторони також обговорили напрямки взаємодії для допомоги у забезпеченні України енергоносіями під час проходження опалювального сезону.

  “Окрему увагу на зустрічі приділили готовності японської сторони допомогти з відновленням пошкоджених або зруйнованих бойовими діями об’єктів критичної інфраструктури України. Зокрема, шляхом надання необхідного обладнання та устаткування. Відповідні енергетичні проєкти будуть здійснюватися у співпраці з японським агентством міжнародного співробітництва JICA”, – йдеться в дописі.

  Нагадаємо, що Руслан Марцінків просить запастись водою

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!