ЄС остаточно схвалив виділення €1 мільярда на боєприпаси для України

 • Рада ЄС учора, 5 травня, остаточно схвалила другий транш у розмірі 1 мільярда євро в рамках Європейського фонду миру на закупівлю боєприпасів та ракет для України. Про це повідомляє УНН з посиланням на Європейську раду.

  «Рада затвердила виділення допомоги вартістю 1 мільярд євро в рамках Європейського фонду миру (EPF), який сприятиме зміцненню спроможності та стійкості України для захисту своєї незалежності, суверенітету та територіальної цілісності й захисту цивільного населення від триваючої російської агресії», – йдеться в повідомленні.

  Повідомляється, що фінансування буде спрямоване на забезпечення ЗСУ артилерійськими снарядами калібру 155 мм і, за потреби, ракетами, які будуть спільно закуплені державами-членами ЄС у європейській оборонній промисловості.

  «Сьогоднішнє рішення є ще одним важливим кроком для доставки більшої кількості боєприпасів в Україну. Збройним силам України для захисту українського народу та території потрібна значна кількість боєприпасів. Їм це потрібно швидко. Разом із попереднім рішенням про швидке надання боєприпасів із наявних запасів ми виділяємо 2 мільярди євро на ці цілі, доводячи загальну військову підтримку ЄС Україні до 5,6 мільярдів євро», – сказав високий представник ЄС Жозеп Боррель.

  Зазначається, що цей захід сприятиме спільним закупівлям боєприпасів і ракет у економічних операторів, заснованих в ЄС або Норвегії, і виробництву цих боєприпасів і ракет в ЄС або Норвегії.

  Ланцюжки постачання цих операторів можуть включати операторів, які створені або мають виробництво за межами ЄС чи Норвегії. Захід також охоплюватиме поставки боєприпасів і ракет, які пройшли важливий етап їх виробництва в ЄС або Норвегії, який складається з остаточного складання.

 • «Щоб мати право на відшкодування EPF, контракти на закупівлю або замовлення на закупівлю мають бути укладені до 30 вересня 2023 року в контексті існуючого проекту Європейського оборонного агентства (EDA) або в рамках додаткових проектів спільного придбання під керівництвом держави-члена», – зазначається в повідомленні. 

  Читайте також: Єврокомісія виділяє 500 млн євро на термінове зміцнення оборонної промисловості ЄС

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!