ЄС змусить Польщу продовжити тимчасовий захист українцям

 • Рада ЄС має наступного тижня продовжити тимчасовий захист для українців, які втекли від війни в Україні.

  Після затвердження продовження дії директиви країни – члени ЄС, зокрема і Польща, будуть зобов’язані її виконувати, повідомили “Радіо Свобода” джерела у дипломатичних колах, пише УНН.

  Рада ЄС має наступного четверга продовжити дію директиви про тимчасовий захист для українців до 2025-го. Поки що, за словами джерел, лише Польща висувала певні заперечення щодо продовження (Варшава вимагає збільшення фінансування від ЄС на утримання біженців).

  Спочатку в Раді ЄС спробують затвердити рішення одноголосно, щоб продемонструвати єдність Європейського союзу. Утім, якщо Польща почне вдаватися до блокування, то рішення ухвалять більшістю так як директива не вимагає одноголосного голосування.

  Після затвердження рішення – країни-члени будуть зобовʼязані її виконувати, пояснив єврокомісар з питань зайнятості та соцправ Ніколя Шміт.

  «Сподіваюся, що якщо це рішення буде ухвалене, то країни-члени ЄС все-таки його виконуватимуть, бо якщо вони не виконуватимуть його належним чином, вони повинні будуть доповісти нам, як вони поводитимуться з особами, які все ще перебувають у їхніх країнах і потребують захисту», – сказав Ніколя Шміт.

  13 вересня Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу перед Європарламентом заявила, що Європейський Союз продовжив тимчасовий захист для українців, які втекли від війни в Україні. Це рішення означає, що українці, які перебувають у ЄС, зможуть продовжувати жити, працювати та навчатися в країнах ЄС до 2025 року. Тепер рішення повинна погодити Рада ЄС.

  До теми: Моравецький не погодив із МЗС заяву, що Польща не передаватиме зброю Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!