Європарламент у боротьбі з відмиванням грошей схвалив ліміт готівкових платежів у 10 тисяч євро

 • Європейський парламент прийняв пакет законів, які посилюють інструментарій ЄС для боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.

  Нові закони гарантують, що люди з законними інтересами, включаючи журналістів, медіапрофесіоналів, організації громадянського суспільства, компетентні органи та наглядові органи матимуть негайний, нефільтрований, прямий і вільний доступ до інформації про бенефіціарну власність, яка зберігається в національних реєстрах і взаємопов’язана на рівні ЄС. Про це, як повідомляє “Європейська правда“, повідомляє пресслужба Європарламенту.

  Окрім поточної інформації, реєстри також включатимуть дані щонайменше за п’ять років.

  Закони також надають підрозділам фінансової розвідки більше повноважень аналізувати та виявляти випадки відмивання грошей і фінансування тероризму. А також призупиняти підозрілі операції.

  Нові закони передбачають посилені заходи перевірки та перевірки особи клієнтів. Після чого так звані зобов’язані особи (наприклад, банки, менеджери активів і криптоактивів або агенти з нерухомості) повинні повідомляти про підозрілу діяльність підрозділам фінансової розвідки та іншим компетентним органам.

  З 2029 року професійні футбольні клуби вищого рівня, залучені до фінансових операцій великої вартості з інвесторами або спонсорами, включаючи рекламодавців і трансфери гравців, також повинні будуть перевіряти особи своїх клієнтів. Контролювати транзакції та повідомляти про будь-які підозрілі операції.

 • Законодавство також містить положення про підвищену пильність щодо надбагатих осіб (загальний статок становить щонайменше 50 мільйонів євро), загальноєвропейський ліміт у 10 тисяч євро на готівкові платежі. А також заходи для забезпечення дотримання цільових фінансових санкцій. Та уникнення обходу санкцій.

  Читайте також: Підприємці з Івано-Франківська можуть отримати 100 тисяч гривень на розвиток бізнесу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!