Європейські податки: мешканці яких країн платять державі найбільше

 • Данці платять найбільші податки в Європі, і водночас Данія четвертий рік поспіль посідає друге місце в рейтингу найщасливіших країн світу.

  За даними Фонду оподаткування, у 2022 році працівники з середньою зарплатою в Європі сплачували близько третини своєї зарплати у вигляді податків. Проте в деяких країнах, жителі віддають державі більшу половину свого заробітку, повідомляє Euronews, передає “Главком”.

  Данія (55,9%), Австрія (55%), Португалія (53%), Швеція (52,3%) і Бельгія (50%) є одними з країн із найвищими ставками податку на доходи фізичних осіб.

  Із іншого боку, Румунія (10%), Болгарія (10%), Боснія і Герцеговина (10%), Косово (10%) і Північна Македонія (10%) є європейськими країнами з найнижчими податками.

  Чому люди не проти високих податків

  Автори статті підкреслюють, що не всі громадяни незадоволені високими податками. Багато хто вважає платіж – інвестицією в колективне майбутнє країни та суспільства.

  Так, наприклад, Данія четвертий рік поспіль посідає друге місце в рейтингу найщасливіших країн світу, згідно з доповіддю World Happiness Report 2023. Вважається, що високі податки дозволяють представникам усіх верств суспільства користуватися одними й тими ж можливостями.

  Вища освіта в Данії переважно є безкоштовною. А студенти коледжів також отримують гранти від уряду. Підтримка є і на робочому місці. Батьки мають право на 52 тижні відпустки по догляду за дитиною, з яких 32 тижні оплачує держава. Датська модель ринку праці забезпечує гнучкість для роботодавців і безпеку для працівників.

  Однак, у системі є й недоліки: Данія змушена пропонувати освітні гранти студентам із інших країн Європейського Союзу, навіть якщо вони рідко залишаються в країні надовго.

  В Австрії, іншій країні з високими податками у 55%, дуже цінується система соціального страхування, яка включає державне медичне страхування, пенсійне страхування та захист від нещасних випадків на виробництві. Окрім цього, вона також покриває материнство та безробіття.

  Цікаво, що у Бельгії, на самотніх бездітних людей лягає основна вага податків. Тоді як сімейні пари з дітьми платять менше. Останніми роками високі податки призвели до зростання розчарування серед бельгійців, які відчувають, що не отримують те, за що платять податки, порівнюючи зі своїми скандинавськими колегами.

  Нижчі податки в країнах Східної Європи

  Для країн Східної та Південно-Східної Європи, таких як Румунія, Болгарія і Боснія та Герцеговина, нижчі податки є способом залучення іноземних інвестицій.

  Ці країни часто пропонують дешевшу робочу силу та вартість виробництва, податкові пільги та безліч невикористаних ринків і можливостей. Також вони часто можуть забезпечити кращий рівень життя. Оскільки його вартість значно нижча, ніж у більшості західноєвропейських країн.

  Читайте також: Податківці на лижах інспектують підприємців у “Буковелі”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!