Єзупільська ОТГ: на Прикарпатті створили 37-му об’єднану громаду

 • 30 липня відбулись сесії Єзупільської селищної та Ганусівської сільської рад, які остаточно затвердили рішення про створення Єзупільської об’єднаної територіальної громади. Вона стала 37-ю ОТГ в Івано-Франківській області.

  «Плюс ще одна відтепер об’єднана громада на карті Івано-Франківської області. Єзупіль і Ганусівка продемонстрували справжню мотивацію в процесі об’єднання, прислухались до порад експертного середовища та використали шанс добровільно об’єднатись ще цього року. Вітаємо новостворену громаду!», – каже радник з питань децентралізації Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування  Максим Чопей.

  Ця громада показала приклад усім, хто ще розмірковує і вагається. Ключовий момент – об’єднатись у базовому форматі з тими учасниками, які дали згоду і зафіксувати свою присутність як органу місцевого самоврядування базового рівня.

  В Івано-Франківському Центрі розвитку нагадують, що до свого завершення підходить останній рік добровільного об’єднання територіальних громад.

  “Закликаємо усі громади зважуватись і проявляти ініціативу, не віддавати формування майбутньої карти ОТГ Прикарпаття на рівень Уряду. Будьте рішучими і відповідальними вже і сьогодні, подумайте про своє майбутнє!”, – кажуть в ЦРМС.

  Зі свого боку сільський голова Ганусівки Ігор Лукашевич говорить, що мешканці села погодилися підтримати створення громади, адже вже колись були у складі одного району і певні економічні та соціальні зв’язки збереглись.

  «Люди зрозуміли, що завдяки створенню громади ми вже будемо незалежними від району, перейдемо на прямі відносини з Держбюджетом, отримаємо багато нових повноважень і станемо ґаздами на своїй землі», – додає сільський голова Ганусівки Ігор Лукашевич.

  Для мешканців цих територій об’єднатись хоча б у такому форматі – це можливість використати шанс на добровільне об’єднання, яке має завершитись у 2019 році. А значить, у системі нового адмінтерустрою, бути означеними як громада і отримати всі переваги органу місцевого самоврядування базового рівня.

  Майбутня Єзупільська ОТГ є достатньо спроможною за фінансовими показниками. «Виходячи з даних 2019 року, – говорить радник з питань місцевих фінансів Оксана Швець, – власні надходження бюджетів всіх суб’єктів об’єднання зараз становлять 2,7 мільйони гривень, тоді як в умовах об’єднаної громади вони зможуть отримати додатково 2,8 мільйони гривень податку з доходів фізичних осіб. Тож власні надходження бюджету майбутньої Єзупільської ОТГ становитимуть за розрахунковими показниками близько 5,5 млн грн».

  Тоді як загалом прогнозований бюджет громади складе 18,8 мільйона гривень, з яких близько 30% (5,5 млн грн) складуть власні ресурси, а решту – додаткова і базова дотації, освітня і медична субвенція.

  Читайте також: Об’єднанню – бути: у Калуші офіційно створили ОТГ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!