З 1 листопада в Україні зросте ціна на газ для населення

 • Кабінет міністрів прийняв рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада, повідомляє Укрінформ.

  Таке рішення було ухвалене сьогодні, на позачерговому засіданні уряду.

  “Результатом річних перемовин (з МВФ – ред.) став компроміс, якого вдалося досягнути лише завдяки наполегливості українського уряду. Замість 60% ціна на газ з 1 листопада 2018 року зросте лише на 23,5% – майже втричі менше, ніж могло би бути“, – сказав Гройсман.

  За його словами, переговори з МВФ були складними. Кредитори висували вимогу прирівняти ціни на газ для населення до рівня промисловості. За таких умов платіжка пересічного українця за опалення мала б зрости на 60%. Уряд на це не погоджувався, наводивши основний аргумент, що доходи українців поки що не дозволяють платити ринкову ціну на газ, заявив Володимир Гройсман:

  “Це вимушений крок, щоб країна могла далі розвиватися. Але держава захистить тих, хто потребує її допомоги – малозабезпечені громадяни отримають субсидію на сплату житлово-комунальних послуг. А вже з січня 2019 року в Україні запрацює монетизація субсидій. Українці будуть отримувати від уряду «живі» гроші для оплати комунальних послуг. Все, що буде заощаджено завдяки розумному споживанню енергоресурсів, залишатиметься людям”, – запевнив Прем’єр-міністр.

 • Нагадаємо, Прикарпатська журналістка Оксана Кваснишин, яка боролася з раком, припиняє збір коштів на лікування

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!