З 144 до 258: в Івано-Франківську збільшується кількість аварійних розкопок

 • Сьогодні, 16 липня, в Івано-Франківську відбулась оперативна нарада у міського голови Руслана Марцінківа.

  Про стан відновлення благоустрою після проведених розкопок розповів заступник генерального директора КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Андрій Гримлюк. Він розповів, що наразі їхнє підприємство має 26 незакритих розкопок, з них 9 – на асфальті та 8 на тротуарній плитці. Зокрема, постійні проблеми виникають на вулиці Володимира Великого, де ймовірно проблеми із трубою.

  В.о. директора ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Євгеній Герасименко додав, що у них є 16 розкопок незакритих. Проте вже на восьми місцях розкопки готові закрити: на вулиці Івасюка, Івана Павла ІІ, Хмельницького, Єфремова, Полотнюків та на Галицькій.

  Директор ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» сказав, що у них від початку року було відкрито 15 ордерів, і наразі вже закрито 14. Останню розкопку незабаром планують закрити. А начальник Івано-Франківського відділення ПАТ «Івано-Франківськгаз» Андрій Струк додав, що у них від початку року було 26 ордерів. Зараз 13 з них – не закриті. Також Струк зазначив, що на території міста є багато старих газопроводів, у яких закінчився термін експлуатації.

  Відповідно, «Івано-Франківськгаз» кожного року потрохи їх ремонтує. Саме тому Струк попросив дати їм нові ордери на ці розкопки. Ігор Пархуць директор філії «Центральна» АТ «Прикарпаттяобленерго» зазначив, що наразі у них є чотири незакриті розкопки і їх планують заробити до кінця тижня.

  Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак підсумував, що в Івано-Франківську кількість розкопок збільшилась майже удвічі. Це пов’язане із збільшенням кількості аварійних розкопок. Якщо у 2017 році їх було 144, у 2018 році – 220, то у 2019 – 258 розкопок. Натомість кількість планових розкопок з кожним роком тримається на одному рівні: 38 – у 2017 році, 54 – у 2018 році і 47 – у 2019 році.

 • “На розкопках має бути інформаційний стенд, де має писати хто копає і чому. Також розкопка має бути огороджена, адже перш за все – це безпека людей”, – наголосив Смушак.

  Нагадаємо, Мер Франківська хоче, щоб за незакриті розкопки платили штраф

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!