З TikTok може зникнути ще більше музики: National Music Publishers Assn. не планує продовжувати ліцензію з платформою

 • Ліцензією NMPA користується низка незалежних музичних видавництв, але раніше організація відмовлялася уточнювати, про які саме йдеться. Організація закликає своїх членів вести переговори безпосередньо з TikTok, якщо вони бажають продовжувати ліцензувати свою музику на платформі. Якщо ні, NMPA пропонує свої послуги для “обговорення варіантів правозастосування”.

  У своєму зверненні NMPA наголошує, що без ліцензії TikTok не повинен використовувати музичні твори членів NMPA на своїй платформі.

  Суть конфлікту між Universal і TikTok

  Протистояння розгорнулося між Universal Music Group та китайською компанією ByteDance, яка володіє TikTok. Вони не дійшли згоди щодо виплат за записи, які згенерував штучний інтелект із використанням матеріалів UMG. Окрім того, Universal заявив, що TikTok не видаляв вчасно контент, порушуючи авторські права лейблу.

  У відкритому листі під назвою “Чому ми повинні оголосити таймаут TikTok” UMG звинуватила TikTok у спробі “залякати” і змусити погодитися на угоду, яка “коштує менше, ніж попередня угода, набагато менше справедливої ринкової вартості й не відображає їхнього експоненціального зростання”.

  Universal розкритикувала TikTok за прагнення побудувати “музичний бізнес без сплати справедливої вартості за музику артистів”. Компанія каже, що TikTok виплачує малі гонорари артистам і авторам пісень:

  Попри величезну базу користувачів та зростання доходів від реклами, на TikTok припадає лише близько 1 % від нашого загального доходу.

  Менеджери TikTok, своєю чергою, зазначили, що Universal Music Group “поставила власну жадібність вище за інтереси своїх артистів і авторів пісень”, а також “вирішила відмовитися від потужної підтримки платформи з більш ніж мільярдом користувачів, яка слугує безкоштовним інструментом для просування”.

  Водночас команда TikTok наголосила, що змогла домовитися з іншими лейблами щодо використання музики на своїй платформі.

  1 лютого каталог звукозаписів UMG став неліцензійним для використання в TikTok — а це близько трьох мільйонів пісень. А 28 лютого стало відомо, що невдовзі з платформи вилучать ще чотири мільйони пісень, адже закінчується термін дії угоди про публікацію видавничого каталогу.

  До теми: Вибори президента США: Байден проводитиме кампанію у TikTok, попри заборону

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!