За грудень Україна залучила до бюджету близько 350 млрд гривень

 • У тому числі значні надходження від іноземної допомоги.

  За грудень минулого 2023 року до держбюджету України надійшло орієнтовно 350 млрд гривень. Про це повідомив народний депутат із фінансового комітету Ярослав Железняк, пише УНН.

  “В цілому за грудень 2023 залучили орієнтовно 350 млрд грн до Бюджету. Що теж один з найкращих показників за місяць. Витратили ми скоріш за все менше, тому трохи зростуть резерви”, – повідомив Железняк.

  Ярослав Железняк, підбиваючи підсумки минулого місяця, повідомив, що за грудень митниця принесла в бюджет 44,6 млрд гривень. За словами депутата Україна могла заробити на 8 млрд більше, якби на блокування кордону польськими перевізниками.

  В свою чергу податкова залучила 71,7 млрд, а ОВДП – 45,2 млрд. Тому загальні внутрішні надходження за грудень біля 161,5 млрд гривень.

  Також Желєзняк зазначив, що зовнішня допомога “була дуже великою, однією з найбільших за місяць”. Від ЄС, МВФ, Японії, Світового банку та Норвегії Україна отримала 189 млрд гривень.

  В цілому за 2023 Україна отримала 42,6 млрд доларів міжнародної допомоги. З них 11,5 млрд – це грантові гроші, які не потребують повернення. Та 31,1 млрд кредитних коштів.

  Нагадаємо, без допомоги Заходу в Україні можуть затримати зарплати та пенсії: у Кабміні назвали дедлайн

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!