“За минулий тиждень спалах кору посилився”, – представник МОЗ України

 • Сьогодні, 1 листопада, відбулась селекторна нарада з представниками МОЗ та Центру громадського здоров’я, щодо стану захворюваності на кір та ситуації зі щеплення в Україні, повідомляють у прес-службі Івано-Франківської ОДА.

  Зокрема, присутні в студіях почули причини зростання захворюваності на кір в Україні у вересні-жовтні 2018 року, показники охоплення вакцинацією, зростання кількості летальних випадків від кору у 2018 році, прогноз подальшого розвитку захворюваності на кір, заходи профілактики кору тощо:

   “За минулий тиждень спалах кору в Україні посилився, захворіло 1300 осіб. За весь період цей показник вже склав 35 233 захворілих, з яких – 15 з летальним випадком”, – розповіла заступник міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Ольга Стефанишина.

  Раніше “Галицький кореспондент” повідомляв, що станом на 26.10.2018 року на Прикарпатті було зареєстровано –3442 звернення  з підозрою  на кір, в тому числі дітей  віком   до 17 років – 2496 осіб.

  Директор департаменту охорони здоров’я Микола Стовбан, інформує, що станом на 31 жовтня, від початку року зареєстровано 3612 випадків, з них – 971 серед дорослих та 2641 – діти віком до 17-ти років, тобто очевидно, що цифри збільшуються, а отже спалах кору в області триває.

  Також керівник зазначив, що згідно висновків комісії МОЗ України з розслідування випадків цього захворювання у селі Петранка Рожнятівського району, було вжито низку заходів, зокрема, скореговано плани вакцинації на поточний рік, запроваджено щоденний моніторинг щодо реєстрації захворюваності на кір в регіоні, а також розпочато тренінги з медичним персоналом, які відповідають за проведення імунізації.

  Щодо вакцин, посадовець додав, що вакцину КПК було отримано у кількості 29 тисяч доз при потребі 60 тисяч.

  У свою чергу керівництво МОЗ запевнило присутніх, що дефіциту вакцин в Україні немає і будуть поставлятися в області протягом трьох років безперервно, також закликало регіони відповідально ставитися до розрахунків потреби вакцин, ефективно розподіляти препарати між лікувальними закладами, стежити за їх наявністю та вчасно звертатися в міністерство, якщо потрібних вакцин нема.

  Зверніть увагу, Онкохвора дівчинка з Прикарпаття мріє про зустріч з Монатіком (ВІДЕО)

  Фото – ілюстративне

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!