За результатами моніторингу прийняття місцевих бюджетів Івано-Франківськ на сьомому місці

 •  Громадське партнерсво “За прозорі місцеві бюджети” оприлюднило результати місячного моніторингу прийняття місцевих бюджетів 2017 року. Дослідження провели більш, ніж у 30 містах України.В результаті моніторингу Івано-Франківськ посідає середні позиції рейтингу.

  Завдяки децентралізації за два роки місцеві бюджети суттєво збільшились.

  Згідно з результатам моніторингу, бюджетний процес на місцевому рівні має цілу низку недоліків: не оприлюднення проектів рішення про бюджет чи недотримання термінів та повноти оприлюднення, недотримання термінів затвердження бюджету, передбачених законодавством, обмеження доступу громадян на сесії місцевих рад та небажання органів влади проводити консультації з громадянами щодо проектів бюджетів.

  За основу дослідження взяли 12 індикаторів, що відповідають етапам формування та прийняття місцевого бюджету.

  За фактом оприлюднення бюджету 2 міста, що потрапили під моніторинг не оприлюднили проекту бюджету на 2017 рік взагалі – це Полтава та Здолбунів (Рівненська область).

  Загалом, Івано-Франківськ опинився у рейтингу на 7 місці, набравши 8 балів із 11 можливих і виконав норми прийняття бюджету на 73%.

  Майже в кінці списку опинився Івано-Франківськ за фактом оприлюднення проекту бюджету у вказані законом строки. Проект бюджету на 2017 рік в Івано-Франківську був оприлюднений 15 грудня – за 7 днів до сесії міської ради. Хоча згідно нормативних актів – проект рішення повинен бути оприлюднений за 20 днів до сесії ради.

  unnamed-6

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!