Зеленський доручив оновити систему професійних свят

 • Деякі професійні спільноти відзначають свій день ще за радянськими лекалами. 

  Під час свого звернення Зеленський зазначив, що вже багато років у другу суботу вересня в Україні відзначають одночасно День фізичної культури і спорту та День українського кіно, пише “Галицький кореспондент”. 

  “І подібних збігів у нашому календарі надто багато. День юриста і День художника. День будівельника і День працівників ветеринарної медицини. Є збіги професійних днів і днів пам’яті. Зокрема, наступного року, в травні, День памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу збігається з Днем науки. Очевидно, що є багато неприпустимих змішувань сенсів”, – сказав президент.

  Він додав, що деякі надзвичайно важливі дні пам’яті та дні українських здобутків узагалі не відображені в нашому офіційному календарі. Деякі професійні спільноти, чия робота заслуговує і поваги, і уваги, поки що не мають свого професійного дня – наприклад, спільнота українських істориків.

  “Власне, я доручив уряду України, відповідним державним інституціям переглянути всю цю систему державної уваги й оновити її справедливо й логічно”, – йдеться у зверненні Зеленського. 

 • Читайте також: Як сто років тому: в Франківську центральну вулицю освічуватиме газовий ліхтар

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!