Зеленський закликає ЄС почати роботу над 12-м пакетом санкцій проти Росії

 • Він також нагадав про підрив росіянами ГЕС. 

  Президент Володимир Зеленський наполягає на початку роботи щодо 12-го пакету санкцій Європейського Союзу проти Росії, у тому числі проти «Росатому».

  Про це він зазначив під час спільної з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Києві, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

  «Увага світу, кожної країни, кожного лідера та конкретний, відчутний тиск на Росію – усе це комплекс дуже потрібних речей, щоб не допустити радіаційних інцидентів на ЗАЕС. Зокрема, вже зараз потрібно почати роботу над 12-м пакетом санкцій Євросоюзу», – підкреслив Зеленський.

  Він нагадав, що росіяни минулого місяця підірвали Каховську ГЕС, спричинивши знищення одного з найбільших водосховищ у Європі й найбільший екоцид на континенті.

  Наразі, за його словами, триває підготовка російськими терористами потенційного сценарію радіаційної катастрофи на найбільшій в Європі атомній станції, яку Росія окупувала та повністю контролює понад рік.

  «Україна не розуміє, чому досі не запроваджено санкції проти компанії «Росатом»! Керівники, представники цієї компанії продовжують окуповувати Запорізьку АЕС і піддають ризику нашу загальну безпеку», – додав президент.

  До теми: На Запорізькій АЕС росіяни можуть вдатися до трьох видів диверсій, – ISW

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!