Жителі Боднарева зустрілись із керівництвом ОДА: люди хочуть створити окрему громаду

 • Жителі села Боднарів, що на Калущині, поїхали на зустріч з керівництвом Івано-Франківської облдержадміністрації, щоб донести свої вимоги щодо створення окремої – Боднарівської ОТГ.

  “Ми вимагаємо, щоб вони (ОДА -ред.) відправили зміни до перспективного плану по об’єднаних територіальних громадах. Нас доєднали до Калуської ОТГ. Ми хочемо створити свою громаду. У нас є всі можливості, щоб ми були окремо. Ми досягнемо своєї мети – відстоюємо своє законне право на створення Боднарівської ОТГ”, – розповідає місцевий житель Анатолій Лазарищак, пише “Суспільне”.

  Чоловік додає, що люди не раз зверталися в Івано-Франківську облдержадміністрацію. Проте там давали негативний висновок.

  Федорів зустрівся із селянами і повідомив, що терміни для формування об’єднаних територіальних громад закінчилися.

  “Ви – єдина громада, яка зараз має претензії до процесу децентралізації. Це процес наразі вже завершений. За місяць – вибори”, – повідомив жителям Боднарева очільник облдержадміністрації.

  Перша заступниця голови ОДА Світлана Онищук вважає бажання жителів села некоректним: “Ми всі бажання громад завжди враховували. Ми слухали кожного, хто вчасно звертався. Просто зараз хотіти окрему громаду вже некоректно”.

  За її словами, у грудні 2019 року до неї приходив голова села. Проте тоді, повідомляє чиновниця, чітко не було окреслено, що всі люди хочуть свою окрему громаду. Мовляв, сільський голова ще не мав відповіді від усіх жителів.

  Натомість житель Боднарева Роман Старчевський пропонує чиновникам, щоб на ці вибори громада йшла у складі Калуської ОТГ, а обласна рада згодом подала на зміни до перспективного плану.

  Радник голови обласної державної адміністрації з питань децентралізації Валерій Крецул вважає, що вийти з однієї громади і утворити іншу – можливо. Але для цього потрібно, щоб Верховна Рада ухвалила відповідний закон.

  Світлана Онищук підтримала Крецула, що потрібно усе вирішувати в межах закону, проте, каже, що проти людей вони (чиновники – ред.) йти не будуть.

  Наприкінці зустрічі Віталій Федорів повідомив жителям села, що готовий підписати звернення до Кабміну.

  Нагадаємо, що 11 вересня люди перекривали дорогу. Спершу вони так намагались достукатись до влади. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!