На Прикарпатті люди перекрили дорогу державного значення

 • Сьогодні, 11 вересня, мешканці Боднарова перекрили проїзд автодорогою «Івано-Франківськ – Калуш».

  Причина протесту громади — входження села до складу Калуської міської об’єднаної територіальної громади, інформують “Вікна”.

  Як повідомив сільський голова Боднарівської сільської ради Микола Дрогомирецький, у селі очікували на приїзд представників Івано-Франківської обласної державної адміністрації, мала бути комісія, однак ніхто не приїхав.

  Вчора, 10 вересня, громада попередила про те, що у разі ігнорування своїх вимог, вдасться до радикальних дій.

  «Люди не хочуть об’єднуватися з Калушем. Але громаду не хочуть слухати», — пояснив Микола Дрогомирецький мотив протестувальників.

  За перспективним планом об’єднання територіальних громад Івано-Франківської області Боднарів включили до складу Калуської міської ОТГ. При тому, що громада доклала багато зусиль до того, щоб створити свою Боднарівську ОТГ та категорично проти об’єднання з містом.

  Зокрема об’єднатися у Боднарівську громаду мала намір і Ріп’янецька сільська рада. Як повідомлялося раніше, у селах провели  громадські слухання, сесії сільських рад, а сільські голови надали всі потрібні документи на розгляд комісії в ОДА. Проте їхньою волею знехтували з висновком — громада є неспроможною.

  Не погоджуючись з таким рішенням, Боднарівська сільська рада звернулася до Президента та уряду, а також подала позов до суду про визнання рішення обласної адміністрації неправомірним.

  Як повідомив голова Калуської районної ради Віктор Гільтайчук, суд виніс рішення не на користь Боднарівської громади, фактично підтвердивши висновок обласної адміністрації про те, що Боднарівська ОТГ не може бути спроможною. Це збурило громаду, люди – невдоволені та готові боротися за те, щоб їх почули та не приєднували до Калуша. 

  До теми: У Городенці люди перекрили дорогу на Франківськ (ВІДЕО)

  Фото – ілюстративне

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!