Жителі проти: у селі на Франківщині директором школи стала прихильниця проросійської партії

 • Жителі села Камінне Івано-Франківської територіальної громади сьогодні прийшли до міської ради з протестом.

  Вони не визнають результату конкурсу на посаду директора місцевої школи та вимагають провести конкурс повторно, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  До адмінбудинку в Івано-Франківську прийшли приблизно 30 жителів села Камінне. Вони виступають проти призначення Руслани Непеляк на посаду директора сільської гімназії.

  Ольга Приймак працює вчителькою. Жінка каже, що від колективу на конкурс подалась одна претендентка – Наталія Гаманюк. Інші ж, на знак підтримки, своєї кандидатури не висували. Однак на конкурсі перемогла Руслана Непеляк, яка живе в іншому селі та до того не працювала в цьому закладі. У минулому році вона йшла на вибори до місцевих рад кандидатом від проросійської партії «Перемога Пальчевського»

  “Ми вважаємо, що вона не знає колективу. Коли представляли людину у школі з департаменту, вона не виявила бажання з нами поспілкуватися, не виявила бажання щось дізнатися. У її виступі усі дані про нашу школу – застарілі”, – каже Ольга Приймак.

  27 червня у гімназії провели батьківські збори, на яких обговорювали результати конкурсу на посаду директора. У протоколі пише, що батьки вирішили звернутися до голови Івано-Франківської громади з вимогою не визнавати результати конкурсу, інакше вони звертатимуться до суду та заборонять дітям відвідувати школу. “За” проголосували 49 людей.

  Наталія Гаманюк каже, що конкурс на посаду директора гімназії складався з трьох етапів: тестові, ситуаційні завдання та презентація плану розвитку школи. Вона програла з різницею в одну цілу, дві десятих бала.

  “Не можу сказати, чи це було чесно, чи не було. Єдине, що мене здивувало – це чому мене ще при захисті плану спитали, чи я не хочу бути заступником директора школи, чи мені це не пропонували, – мовить Наталія Гаманюк. – І вже під час оголошення рішення було рекомендовано підписати угоду на директора з Русланою Непеляк, а мене рекомендовано заступником директора школи”.

 • Відтак учасники акції зустрілися з головою територіальної громади Русланом Марцінківим та працівниками виконкому.

  На зустрічі вирішили відтермінувати призначення директорки гімназії, яка перемогла у конкурсі. Тимчасово обов’язки керівника закладу виконуватиме Наталія Гаманюк.

  “Кандидатура може бути, я думаю, що і третя навіть! Запропонуємо, щоби вона була нейтральною і щоби всі мешканці села були задоволені цією кандидатурою, – заявив міський голова Руслан Марцінків. – Ми будемо діяти відповідно до закону, оголосимо новий конкурс”.

   Нагадаємо, Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради оголосив конкурс на посаду директора у 14 школах громади.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!