Деякі майданчики, отримавши неочікувано високі прибутки, перестали розвиватись, – Мирослав Сімка

23 грудня в Івано-Франківську відбулась конференція-круглий стіл з питань функціонування системи електронних закупівель ProZorro. 

Керівник проекту “Тендер і злочин” Мирослав Сімка відзначив, що сам запуск системи ProZorro, безумовно, є позитивним явищем. Втім, є і негативні аспекти – за його словами, деякі майданчики внаслідок отримання неочікувано високих прибутків перестали розвиватись. Крім того, впровадження цієї системи на місцях подекуди зустрічає супротив.

“Навчань для користувачів системи було проведено немало. Але вони не дали очікуваного результату, це було як констатація факту зміни реальності. Це означає, що такі навчання потрібно проводити систематично, в кілька заходів, щоб був ефект”, – розпочав дискусію Мирослав Сімка.

“Ми провели багато навчань та підготували близько тисячі користувачів. Це замовники, розпорядники коштів. Але в області є мало замовників, які хочуть запроваджувати допорогові закупівлі через ProZorro. Цей факт ускладнює моніторинг та журналістські розслідування обігу коштів. Втім, потрібно чути не лише замовників, а й учасників торгів – адже вони також зацікавлені в ефективних торгах”, – розповіла Христина Зелінська, агент ProZorro в Івано-Франківській області.

Учасники круглого столу також обговорили допорогові закупівлі, прозорість комунальних підприємств та інші аспекти системи електронних закупівель.

3lsdw2yurqc ywajvlmayjm