Експерт розповів через що українців найчастіше не пускають за кордон

Виконавчий директор громадської організації “Європа без бар’єрів” Ірина Сушко розповіла через що найчастіше українські громадяни при спробі перетину кордону отримують відмову, повідомляє “Укрінформ”.

Вона зазначила, що причиною цього стає неспроможність підтвердити мету своєї поїздки:

Чому найчастіше відмовляють? Найчастіше це тому, що не всі можуть підтвердити свою мету візиту. Не треба забувати, що, хоч і віза як перший фільтр скасована, однак на кордоні перевірка все одно здійснюється. Необхідно пам’ятати, що з собою варто мати підтверджуючі документи і перед поїздкою бажано подивитись на цей перелік документів”, – розповідає Ірина Сушко.

Експерт наголосила, що “ніхто не відміняв потребу підготовки до поїздки”.

“Коли ми говоримо про пожвавлення руху осіб за кордон, загалом, за даними ДПСУ, на 6% відбулось це зростання у 2018 році. Водночас ми маємо говорити і про не зовсім приємні речі, пов’язані з відмовами на кордоні. І от якраз тут ми вдаємось до джерела Frontex (Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів країн-членів Європейського Союзу – прим.), яке свідчить про те, що у 2018 році кількість таких відмов відповідала 55%, а якщо говорити про загальну кількість осіб – це орієнтовно 57 тисяч. Можемо казати про те, що зріс рівень відмов”, – заявила вона.

При цьому Ірина Сушко зазначила, що допоможе запобігти подібним ситуаціям.

“Нічого особливо нового не вигадано. Йдеться про продовження інформування громадян щодо коректного використання “безвізового режиму”. Єдине, що цього разу варто звертати увагу на окремі цільові групи для того, щоб ця інформаційна кампанія була ефективною”, – додала Сушко.

Читайте також: Українець хотів провезти з-за кордону одне з найдорожчих авто в світі

Фото – Укрінформ.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!