Крим давно вже не туристична зона, а військовий плацдарм РФ, – громадський активіст

  • Понад два роки Україна дає відсіч військовій інтервенції. Українці аналізують, чи можливе пряме вторгнення російських військ, як виграти війну та чи можна заморозити конфлікт на сході України.

    Сьогодні ці питання обговорили на панельній дискусії, де аналітики, журналісти та політики міркували: в Україні відбувається гібридна війна, чи оголошений гібридний мир?

    Одним з учасників обговорення став громадський активіст, співзасновник ініціативи «Крим SOS» Алім Алієв.

    «Анексія почалась не в 2014 році, а значно раніше. Міф про російський Крим, який ми почали чути, почав навіюватись за десятки років до цього», – переконаний виходець з Криму Алієв.

    Зараз з півострова поїхало близько 35 тисяч осіб. В держави немає точних цифр. Замість цих 35 тисяч почали в’їжджати нові мешканці Криму «нові кримчани», стверджує Алім. Це населення Росії, Донецької і Луганської областей.

    «Зараз в Криму створюють цей кримський народ. Але це симуляція. Суто кримського народу ніколи не було. Там жили татари, українці, росіяни та безліч інших націй. Зараз ведуть пропаганду під заголовком «кримський народ», що на кшталт «радянського народу». Це група проросійських кримських татар.

    Алім переконаний, це відображається і в політиці ЗМІ. Адже умовно незалежні медіа працюють у континентальній Україні, в той час як у Криму зараз створюються проросійські  ЗМІ окупаційної влади, які ламають не тільки кримських татар і проукраїнських активістів.

    «Час грає проти нас. Я бачу як люди змінюються. Тож чи не виглядатиме після повернення Криму, це так, ніби вже ми анексуємо територію?», – ділиться активіст.

    Для нього не зрозумілою є продовження торговельних відносин з Росією. Переконаний, Крим давно не є туристичною зоною, а є військовим плацдармом РФ, куди заганяють військову техніку. Добре роблять дорогу в тому числі і для того, щоб вона туди їздила.

    Активіст не вірить у можливість вирішити конфлікт військовим шляхом, а вірить в силу дипломатії.

    «Для кримських татар важливо зберегти ідентичність. Важко це робити в окупованому Криму, тож зараз це роблять поза межами півострова. Російська сторона сильна, адже пропагандує не тільки в РФ і Криму, але і за кордоном. В свою чергу ми маємо створювати не контрпропаганду, а просто говорити правду», – підсумовує кримчанин.

    Читайте також: «Якщо не буде Меркель, не буде і санкцій», – німецький журналіст Борис Райтшустер.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!