В Івано-Франківську експерти говорили про свободу та безпеку в інтернеті 

Сьогодні, 6 липня, в Івано-Франківську відбулася публічна дискусія “Свобода висловлювання в Інтернеті vs безпека держави”.

У ході дискусії йшла мова про висловлювання в інтернеті, ймовірні ризики, що чекають українців, пов’язані з використанням інтернету, безпека інтернет-комунікації, інформаційні атаки, маніпуляції тощо.

В обговоренні взяли участь п’ять спікерів: Сергій Борис – головний редактор інтернет-видання КУРС; Максим Залевський – екоактивіст, блогер, Сергій Фіцак – керуючий партнер компанії Softjourn; Віталій Мороз – медіа-експерт, керівник відділу нових медіа ГО “Інтерньюз Україна”; Наталя Сербин – громадська активістка, волонтерка.

“Нинішня ситуація, коли в зону комфорту користувачів приходить держава і пробує щось забрати є складною. В мене є питання до людей, які вже на четвертий рік війни продовжують користуватися російськими сервісами, вони не розуміють ризиків”,- зазначив Віталій  Мороз, медіа-експерт, керівник відділу нових медіа ГО “Інтерньюз Україна”.

Він також переконує: громадяни мають брати на себе відповідальність, “ми повинні бути більш гнучкими до таких рішень, як заборона російських ресурсів і розуміти, наскільки це важливо”.

“Дуже добре, що ми говоримо про іншу складову війни – це інформаційна війна. Ми часто купуємо товари, речі, користуємося порталами і навіть не помічаємо, що вони повністю російськомовні. Є багато законів і рішень, прийнятих урядом – але в реальності  цього немає”, – впевнена громадська активістка Наталія Сербин.

Читайте також: Любов політиків до ЗМІ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!