Як відзначатимуть Шевченківські дні в Івано-Франківську

Сьогодні, 21 лютого, у Франківському драмтеатрі відбулася прес-конференція з нагоди відзначення Шевченківських днів.

9 березня народився Тарас Шевченко – відомий художник і геніальний поет, якого називають Кобзарем. У цю ж пору він відійшов у вічність на 47-ому році життя.

Щороку в Івано-Франківську вшановують пам`ять Кобзаря і відзначають Шевченківські дні. В рамках проведення заходів у Франківському драмтеатрі 10 березня, о 18 годині, Театральний Центр «Слово і голос» і лауреат Шевченківської премії Наталя Половинка представлять авторський проект «Поезія Тараса Шевченка».

Звучатиме він голосом народної пісні та сучасних українських композиторів – Богдани Фроляк та Валентина Сильвестрова. Також, в рамках проекту лауреат Шевченківської премії Богдана Фроляк і Камерний хор “Cantus” з Ужгорода представлять музичний перформанс з елементами театрального дійства – «Цвіт».

Наталія Половинка розповідає, що «Цвіт» – це тиха розмова з Шевченком як з другом наодинці. Це особистий зв’язок кожного з Пророком Тарасом Шевченком.

«Цей проект проявляє та збирає ті зміни, які відбуваються з 2013 року. Це зміни в країні, в свідомості людей. Я співачка і не повинна плакати на самоті з цими піснями, я повинна мати мудрість та силу винести їх на публіку»,- говорить Половинка.

Художній керівник театру Ростислав Держипільський розповів, що це унікальний проект і це найкраще вшанування пам`яті.

«Я справді вважаю його генієм, який народився зі своїм хрестом і пройшов з ним з вічною любов’ю до України. Для мене він, як святий»,- пояснює Держипільський.

Нагадаємо, Франківському драмтеатру надали статус національного

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!