На Прикарпатті драмтеатр і ансамбль «Гуцулія» Мінкульт забронював від мобілізації

 • Двом організаціям з Прикарпаття Міністерство культури підтвердило статус критично важливих в особливий період. Це Франківський драмтеатр та ансамбль пісні і танцю «Гуцулія». На їхні колективи поширюється бронювання від мобілізації. Відповідні накази оприлюднили на сайті Мінкульту.

  У документах зазначається: вважати Івано-Франківський національний академічний гуцульський ансамбль пісні і танцю «Гуцулія» та державну організацію «Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка» такими, що відповідають критеріям установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

  Критерії визначені постановою Кабміну від 27 січня 2023 року № 76. Один із критеріїв – статус національного. Також сказано, що кожна організація «має важливе значення для галузі національної економіки в сфері культури чи задоволення потреб територіальної громади».

  Франківському драмтеатру підтвердили статус, що звільняє від мобілізації, 28 лютого. Ансамблю «Гуцулія» – 15 березня цього року.

  Також Мінкульт підтвердив Криворізькому, Харківському, Дніпровському, Одеському, Львівському циркам, Пересувному та Національному циркам та «Державній цирковій компанії України» статус критично важливих для економіки й забезпечення життєдіяльності населення підприємств. Їхні працівники теж отримують відстрочки від мобілізації.

  Крім циркових установ, статус отримали Національна опера України, Львівська національна опера, Національний хор імені Верьовки, ансамбль Вірського, Національний симфонічний оркестр України, Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки та ін., частина національних музейних установ.

 • А ще Мінкульт наділив статусом критично важливих всі телеканали, які беруть участь у телемарафоні «Єдині новини». І їхні працівники отримують відстрочки від мобілізації.

  До теми: Подаруй виставу: у Франківському драмтеатрі можна придбати подарункові сертифікати

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!