163 мільйони, які держава пообіцяла громадам Прикарпаття, хочуть забрати – міські голови занепокоєні

 • Державна казначейська служба України на виконання доручення Мінфіну звернулася до громад з проханням повернути кошти на соціально-економічний розвиток за рахунок коштів відповідної субвенції, перерахованої минулих місяців.

  Сьогодні, 11 вересня, в Івано-Франківську міські голови громад Прикарпаття, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук та голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль обговорювали це питання.

  Юрій Стефанчук пояснює, що 10 липня було розпорядження Кабінету Міністрів про надходження 163 млн грн субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток Прикарпаття.

  “Усі ці кошти мали бути спрямовані на ремонт, реконструкцію важливих об’єктів Прикарпаття. Зараз громаді надходять листи, що ці кошти потрібно повернути. В серпні надійшло 10% грошей, протягом вересня-грудня мало б надходити ще по 22%. Якщо гроші заберуть, громади повинні будуть вишукувати кошти зі свого бюджету”, – додає Стефанчук.

  Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків каже, що проблема достатньо вагома, адже зараз Івано-Франківщина переживає нелегкі часи. Мовляв, кошти необхідні для виплати зарплат вчителів, лікарів, бюджетників тощо. Місто має закупити МРТ, щоб мати потужний пристрій для Івано-Франківська. Також, 3 млн грн Івано-Франківськ мав витратити для центральної клінічної лікарні, щоб закупити хірургічне обладнання.

  “Ці кошти вперше надійшли в серпні, і до грудня вони мають приходити. Кожна громада отримала ту чи іншу суму, вони на ці кошти надіються. Гроші не повинні повертатися до Києва, а мають надійти в область”, – зауважує Марцінків.

  Голова Вигодської ОТГ Ярослав Наум не розуміє, як можна забирати кошти, якщо роботи вже розпочалися.

  “Бюджет – це стабільність та прогнозованість. Отримані кошти ми спрямували на вирішення проблем нашого міста”, – додає міський голова Рогатина Сергій Насалик.

  Він пояснює, що 500 тисяч гривень вони виділили на відеоспостереження. Більше, ніж два мільйони спрямували на дороги. І тепер, наголошує голова ОТГ, міський голова не може передати ці кошти, тільки сесія повинна вирішувати – повертати їх чи ні.

  “Роботи виконані, якщо ми не заплатимо кошти, то підрядники звернуться у суд і виграють його, тоді бюджет міста буде зламано”, – зазначає Насалик.

 • Міський голова Городенки Любомир Музичка каже, що цю проблему потрібно вирішувати разом.

  “7,5 млн грн, які виділили Городенці, не вистачить на всі об’єкти, які потребують ремонту. Зараз стоїть питання ремонту об’їздної дороги. Також частину коштів ми виділяли на будівництво водопостачання, адже майже кожного дня трапляються аварії”, – додає Музичка.

  Голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль пояснює, на розвиток Прикарпаття держава виділила 163 млн грн. 63 млн грн – не розписані, і поки не відомо на що громади витратять ці кошти.

  “Із загальної суми 163 млн – тільки 24 млн йдуть на дороги. МРТ для лікарень звісно важливо і потрібно, але є 43 млн боргів по зарплаті лікарям, бюджетникам. Потрібно спочатку вирішити це”, – наголошує Шмигаль.

  За його словами, наразі держава призупинила фінансування. Проте голова ОДА переконує, що кошти забирати в Прикарпаття не будуть.

  Нагадаємо, прикарпатські депутати обурились через непрозорий розподіл субвенції. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!