40 учнів з Франківська отримуватимуть стипендії міської ради (СПИСОК)

 • В Івано-Франківську вирішили призначити стипендії міської ради на 2019 рік кращим учням закладів загальної середньої освіти, вихованцям позашкільних закладів, студентам вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Про це йшлося на засіданні виконавчого комітету сьогодні, 24 січня.

  За здобутки у навчанні, перемоги у конкурсах та олімпіадах стипендії у розмірі 500 та 1000 гривень отримуватиме 40 людей.

  Нагадаємо, У Франківську молодим вченим виплачуватимуть стипендії

   

  Список стипендіатів Івано-Франківської міської ради на 2019 рік, які не є випускниками навчальних закладів у 2019 році

   

  № з/п Прізвище, ім’я, по батькові Назва закладу Клас (курс) Заслуги
  1. Грабовська Данута

  Янівна

  УГ № 1 6(10) Переможець ІІ, ІІІ та ІУ етапів Всеукраїнських олімпіад з польської мови та літератури, призер обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (секція «Психологія»).
  2. Павлучинська Уляна Вікторівна УГ № 1 5(9) Переможець ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з історії (2018р., диплом ІІ ступеня),  завоювала 8 призових місць у ІІ-му етапі предметних олімпіад (2017-2018 н.р.) та 5 призових місць у ІІІ-му етапі. Стала переможцем ІІ етапу (2017р.) та посіла І місце (2018р.) у ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.
  3. Румежак

  Наталія

  Олегівна

  Гімназія № 2 6

  (10)

  Переможець II та III етапів з багатьох предметних олімпіад, а саме: у 2015-2016 н.р. – II місце з математики у II етапі, у 2016-2017 н.р. – у ІІ етапі – 3 перемоги: з англійської мови (I місце), з математики (II місце), з географії (III місце), у 2017-2018 н.р. у ІІІ етапі І місце з географії та пʼять перемог  на ІІ етапі: з географії (I місце), з математики та англійської мови (II місце), з німецької мови, з хімії, з біології (III місце).
  4. Головатий Владислав Тарасович Природничо-математичний ліцей 9 2017-2018н.р. – 4 перемоги у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з математики (ІІІ місце), історії (ІІ місце), фізики (І місце), географії (І місце); 2 перемоги на ІІІ етапі з фізики (ІІІ місце) та географії (ІІІ місце), 1 перемога на ІV етапі з фізики (ІІІ місце).
  5. Оліяр

  Олександр

  Ігорович

  Природничо-математичний ліцей 10 Переможець ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з економіки, ІІІ та ІІ етапу з економіки, фізики, математики, інформатики, інформаційних технологій. Заступник президента ліцейного парламенту.
  6. Врюкало Володимир Вікторович Спеціалізована школа № 1 8 У 2017-2018 – у міському етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад – три Дипломи І ступеня: з математики, фізики, хімії. Найбільшим досягненням стала перемога у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики – Диплом І ступеня. У травні 2018р. став єдиним представником від Івано-Франківської області у фіналі у номінації «Найрозумніший», всеукраїнської Премії «Диво-дитина-2018». Здобув перемогу у Першому підлітковому хакатоні, створивши готовий програмний продукт – конвектор валют для смартфона.
  7. Перепелиця Антон Русланович Спеціалізована школа № 11 9 У 2017-2018н.р. здобув 9 призових місць у Всеукраїнських предметних олімпіадах, в тому числі і з астрономії (з предмета, який не викладається у 8 класі): у ІІ етапі – 7 перемог: з математики, фізики, астрономії, хімії, біології, географії та інформаційних технологій; у ІІІ та ІV етапах – з астрономії. Навчається в Західноукраїнській заочній математичній школі та ЗDшколі Наукового містечка “Нова енергія”.
  8. Белей

  Ярослав Васильович

  Загальноосвітня школа № 25 9 2017-2018 н.р.: у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури (ІІ місце); з англійської мови (ІІІ місце); з біології (ІІІ місце); ІІ місце у ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді ім.Т. Шевченка; ІІ місце у ІІ етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика.
  9. Сапіжак

  Марта

  Іванівна

  Івано-Франківський академічний ліцей-інтернат 10 У 2017-2018 н.р. переможець ІІІ етапу та учасником ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики. У секції «Прикладна математика» посіла ІІІ місце ІІ етапу МАН України. У 2018 році стала переможцем Всеукраїнського турніру з прикладного інтернет-програмування ім. П.Федорука – посіла І місце у секції «Веб-розробки». Стала учасником ІІ туру міжнародного конкурсу «Флекс».
  10. Анійчин

  Марія

 • Романівна

  Загальноосвітня школа №12 імені Івана Франка 6 Учениця здобула ряд визначних перемог з слоупстайлу: I місце (2018) Всеукраїнські змагання (батут), II місце (2018) Всеукраїнські змагання (лижі), I місце (2017) Всеукраїнські змагання (батут), I місце (2016) Відкрита першість України (лижі), II місце (2018) Чемпіонат України з слоупстайлу, I місце (2017) показові виступи з слоупстайлу, II місце (2017) Всеукраїнський турнір (батут).
  11. Нагорний

  Ігор

  Андрійович

  ЗШ № 22 6 Багаторазовий чемпіон міста та області у вікових групах до 8, 10, 12, 14, 16, 18 та 20 років із класичних, швидких шахів та блискавичної гри в шахи, посів 8 місце в чемпіонаті світу зі швидких шахів та 12 місце з бліцу серед юнаків віком до 10 років. У 2018р. присвоєно розряд «Кандидат у майстри спорту України з шахів серед чоловіків».
  12. Гринюк

  Олег

  Юрiйович

  Івано-Франківський коледж фізичного виховання ІІІ курс Срiбний призер чемпioнатy Європи з футболу та бронзовий призер чемпiонату України з футзалу серед спортсменiв з вадами cлyxy.
  13. Лащевська Анна Вікторівна Спортивна дитячо-юнацька школа олімпійського резерву № 1 6 Неодноразова чемпіонка та призерка першостей області, міста та міжнародних турнірів: 1 м. (2 об.) чемпіонат області. 2017р., 1 м. Міжнародний турнір «Зірки Прикарпаття», 1 м. Міжнародний турнір «Зірки Прикарпаття», 2018р., 1 м.(1 об.) Чемпіонат області серед юнаків, I м. чемпіонат України серед юнаків «Олімпійські надії».
  14. Мальований Юліан Олександрович Дитячо-юнацька школа № 3 9 У 2018р. виборює срібло Чемпіонату Європи зі Швидких Шахів серед юнаків віком до 14 років (Словаччина), стає Срібним призером Відкритого Чемпіонату Словаччини серед аматорів, здобуває бронзу 26-ого Міжнародного шахового фестивалю в Познані (Польща) серед юнаків віком до 14 років.
  15. Яворська Романія Іванівна Школа-гімназія № 3 6(10) Автор збірки віршів і прозових творів «Україна, в якій я хочу жити». Пройшла відбірковий тур кастингу акторської майстерності  (Продакшн-студія, м. Київ, режисер Ігор Верста), внесена в реєстр міжнародних акторів і реєстр акторів України. II місце у міському літературному конкурсі «Я люблю тебе, моє місто Франкове», номінація «Поезія», II місце у загальноміському конкурсі з зарубіжної літератури «О, велич таланту», номінація «Поезія», I місце у Міжнародному фестивалі юних глядачів «Молоко» (за зіграну головну роль у виставі «Між нами», ТХШ «Акторко»), 2018р. м. Одеса.
  16. Ворох

  Ростислав Васильович

  Загальноосвітня школа № 3 9 Із 11-ти років займається в Професійній школі журналістики м. Івано-Франківська. З 2016р. ведучий телепроектів «Теревеньки» та «Подружки» на Івано-Франківському обласному телеканалі «РАІ». З 2017 року член Івано-Франківської МАН (секція журналістики). Журналіст та блогер газети «Галицький кореспондент». Як актор знімався в українському фільмі-фентезі «Тільки Диво». З 2018 року телеведучий обласного телеканалу «Галичина» передач «7 поверх» та «Казкові історії». Модель міжнародного глянцевого журналу «MODNY DOM MAGAZINE». З 6-ти років вихованець Танцювальної школи Влада Ями, фіналіст чемпіонату світу з сучасної хореографії – 2018 м. Сіджес, Іспанія.
  17. Гордюк

  Ольга Володимирівна

  Загальноосвітня школа № 6 10 Відмінниця навчання всіх років. За 9-ий клас – свідоцтво з відзнакою. Високі успіхи та досягнення учениця здобула у музично-мистецькій діяльності як соліст-вокаліст (керівник Тетяна Шиптур). Учасник та переможець всеукраїнських, обласних, міських конкурсів та фестивалів: «Art like fest», «Зоряні мости», «Сурми звитяги», «Ой у лузі червона калина», «Таланти землі Галицької», «Карпатські соловейки».
  18. Дем’янів Соломія Михайлівна Дитяча музична школа № 2 ім. В.Барвінського 6 Займається сольним співом та бандурою. Учасник та переможець всеукраїнських, обласних, міських конкурсів та фестивалів: «Весняний первоцвіт»(м .Рівне), Міжнародний дитячий фестиваль-конкурс мистецтв «Соняшник» (м. Київ), Галицький конкурс юних музикантів «Франкове Підгір’я» (м. Дрогобич), Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Станіславів-Artlkefest» (м.Івано-Франківськ), Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах (м.Кіровоград), Всеукраїнський вокально-хореографічний фестиваль-конкурс «Самоцвіти» (м.Івано-Франківськ),  Міжнародний конкурс-фестиваль мистецтв «Stankovych fest» (м.Свалява); міжнародний конкурс-фестиваль мистецтв «Іван Попович збирає таланти» (м.Рахів), Міжнародний конкурс-фестиваль мистецтв «Stankovych fest» (м. Свалява).
  19. Пелих

  Діана Дмитрівна

  Міська дитяча екологічна станція 9 Вихованка гуртка «Юні друзі природи». Ініціатор природозахисних акцій та еко-рейдів. Неодноразовий переможець, лауреат міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, фестивалів, виставок, акцій, які проводяться Міністерством освіти і науки України, Національним еколого-натуралістичним центром: «Моя країна – Україна»; GLOBE Ігри; «Юний селекціонер і генетик»; «Юннатівський зеленбуд»; «День натураліста»; «Дивовижна теплиця», конкурс навчально-дослідних земельних ділянок, «Дослідницький марафон», «Парад квітів біля школи», «Квітуча Україна». Упродовж 2017-2018 років за результатами участі у конкурсах Всеукраїнського рівня налічується 13 призових місць, серед яких 5 – перших.
  20. Шаптало Анжеліка Сергіївна Центр дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання 4(8) Займається у гуртках «Молодіжний клуб» та студії образотворчого мистецтва «Арт-клас». Нагороджена дипломами та грамотами за перемоги у Міжнародній грі з світової літератури; в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу малюнку та живопису на протипожежну тематику, в Міжнародному конкурсі «З душею до Бельгії», у Міжнародному конкурсі з інформатики, у загальноміському конкурсі «Зродились ми великої години», присвяченому 75-й річниці створення УПА; у міській виставці-конкурсі «Знай і люби свій рідний край».
  21. Шевцова Єлизавета Валеріївна Міський центр дитячо-юнацької творчості 7 Опановує мистецтво співу у вокальній студії «ART-MUSIC», є учасницею гурту «MUSIC». Навчається у 6 класі ДМШ №3 (фортепіано). Учасник та переможець всеукраїнських, обласних, міських конкурсів та фестивалів: «Музичний форум – зоряні мости», «Українська естафета творчості»; Міжнародний конкурс-фестиваль «Іван Попович збирає таланти» (м.Рахів), Міжнародному фестивалі-конкурсі «Зіркове сяйво» (м.Кременець), Всеукраїнський фестиваль «STARS OF YAREMCHE» (м.Яремче); обласний конкурс солістів «Пісенний дивограй». У 2014 році переїхала з Донецької області.
  22. Середюк

  Іванна Романівна

  Міський центр дитячо-юнацької творчості 9 Розпочала своє навчання у “Школі мистецтв” МЦДЮТ в 2008 році. Зараз вчиться у студії образотворчого мистецтва і опановує дисципліни: “Живопис”, “Малюнок”, “Декоративно-ужиткове мистецтво”, “Композиція”. Щорічно бере активну участь у міжнародній виставці-конкурсі в місті Кошалін Республіки Польща “Міста-партнери, регіони – познайомимось ближче”, Всеукраїнський конкурс “Лист. Вірш. Малюнок до мами”, міській виставці “Стрітенська мозаїка”, міському мистецькому проекті “Відлуння осені”.
  23. Слабʼяк Павло Богданович Міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді 9 Вихованець ракетомодельного гуртка. З 2015 року займає найвищі місця з різних класів моделей ракет на Всеукраїнських змаганнях школярів та І місце на обласних змаганнях. 2018 рік – І місце в класі моделей «Салют А/2» на Всеукраїнських змаганнях юних ракетомоделістів у м.Чернігові.

   

   

  Список стипендіатів Івано-Франківської міської ради на 2019 рік, які є випускниками навчальних закладів у 2019 році

  № з/п Прізвище, ім’я, по батькові Назва закладу Клас (курс) Заслуги
  1. Петрів Владислав Юрійович Спеціалізована школа № 5 11 У 2017-2018 н. р. зайняв ІІІ місце з інформаційних технологій у ІV етапі, І місце з інформаційних технологій та ІІІ місце з астрономії у ІІІ етапі, І місце інформаційних технологій та ІІ місце з астрономії у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.
  2. Візнюк Христина Володимирівна Спеціалізована школа № 5 11 У 2017-2018 н.р. – ІІ місце з німецької мови та ІІІ місце з англійської мови у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, І місце з англійської мови, ІІ місце з німецької мови у ІІ етапі.
  3. Андрійців Діана Степанівна Спеціалізована школа № 11 11 Здобула перемоги в ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад, міських конкурсах та турнірах: з географії, історії (ІІ місце); з правознавства, економіки (ІІІ місце); ІІ місце в міському турнірі з математики та економіки; ІІІ місце в міському брейн-ринзі з правознавства. У ІІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад здобула ІІІ місце з економіки. Півфіналіст програми «Ukrainian Global Scholars». Зайняла ІІ місце на Всеукраїнському чемпіонаті з Тхеквондо серед юніорів.
  4. Гасіна Христина Михайлівна Загальноосвітня школа №12 імені Івана Франка 11 У 2017-2018 навчальному році стала призером 8 олімпіад та конкурсів у ІІ та ІІІ етапах з правознавства, історії, біології, української мови та літератури; VІІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка; XVIII Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П.Яцика.
  5. Волошинович Євген Васильович Загальноосвітня школа №12 імені Івана Франка 11 У 2017-2018 навчальному році призер олімпіад та конкурсів ІІ етапу: біологіїї (ІІІ місце); географії (ІІІ місце); з фізики (ІІІ місце). У міському конкурсі «Готуй нових борців, Холодний Яре: від Холодного Яру до Чорного лісу» (номінація «Історія»); з екології; диплом ВПУ№21 м. Івано-Франківська за зайняте ІІ місце в ХІ обласному конкурсі з художньої обробки металу.
  6. Коржук Єлизавета Любомирівна Загальноосвітня школа-ліцей № 23 11 Багаторазовий переможець Всеукраїнських учнівських олімпіад II, III, IV етапів, II та III етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. У 2017-2018 н.р. нагороджена дипломом II ступеня у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови; дипломом III ступеня у III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (секція: всесвітня історія); у III етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства (ІІ місце); з англійської мови (ІІ місце); з української мови і літератури (ІІІ місце).
  7. Губаль Зоряна Богданівна Мала академія наук учнівської молоді 11 У 2017-2018н.р. переможець 1-го, 2-го та 3-го етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Здобула II місце на науково-практичній конференції «Екогеофорум -2018: сучасна молодь за чисте довкілля», I місце у II етапі та II місце у III етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, II місце у II етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології, учасниця міжнародних конкурсів «Stockholm Junior Prize » і «Break Through Junior Challenge».
  8. Павлюк Наталія Василівна Мала академія наук учнівської молоді 11 У 2017-2018н.р. переможець 1-го, 2-го та 3-го етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (секція історії України), III місце у виконанні тестових завдань з українознавства на ІІ (очному) етапі XI Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти навчальних та III місце у захисті науково-дослідних робіт на цьому ж конкурсі. Стала ініціатором встановлення меморіальної дошки Оксані Попович.
  9. Денищук Христина Володимирівна Дитячо-юнацька школа № 2 11 У 2017-2018р. в команді ПНУ грала у вищій лізі чемпіонату України серед жіночих команд, де команда зайняла 4 місце. У 2018р. у команді ДЮСШ № 2 з волейболу брала участь в міжнародному волейбольному турнірі «Пасхальний» в м.Лоретто (Італія). Команда ДЮСШ зайняла 8 місце із 40 команд Європи. Христина була визнана кращим гравцем турніру. У 2018р. команда ДЮСШ № 2 з волейболу серед дівчат 2002р.н. грала в «Дитячій лізі» чемпіонату України і стала срібним призером України.
  10 Заулична Ірина Василівна Гімназія № 2 7(11) З 2012 року учасниця гімназійного вокального ансамблю «Галичани», у складі якого стала володарем гран-прі Міжнародного конкурсу народної творчості «Олімп збирає таланти» в 2014 та 2018 роках (Греція м.Халкідіки), гран-прі у Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Golden Lion» (м. Львів, 2017), переможець Всеукраїнського конкурсу юних виконавців ім.М.Лисенка у номінації «Сольний спів» (2017р., старша вікова група), Всеукраїнського пісенного конкурсу «Караоке без кордонів» (2018р., м.Тернопіль), 2017 р. – ІІІ місце в обласному конкурсі з технічного креслення та основ графічної грамоти.
  11 Димашок Дарія Іванівна 1вано-Франківське музичне училище ім.Д.Січинського ІV курс Вчиться на «відмінно» за спеціалізацією «Народні інструменти». Лауреат 1 Всеукраїнського конкурсу юних музикантів «Франкове підгір’я» (м.Дрогобич, 2016р.), диплом ІІІ ступеня Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців на народних інструментів «Провесінь» (м.Кропивницький, 2017р.), лауреат І премії ІІІ Всеукраїнського конкурсу юних музикантів «Франкове підгір’я» (м. Дрогобич, 2018р.), диплом за участь у І відкритому Всеукраїнському конкурсі бандуристів імені Василя Герасименка (м.Львів, 2018).
  12 Прунько Діана Миколаївна Загальноосвітня школа № 10,

  Центр дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання

  11 Три роки поспіль переможець міської та обласної олімпіади з трудового навчання. 2018 рік (10 клас) – учасник IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання. З 2015 навчалася в Івано-Франківському міському центрі дозвілля дітей та юнацтва в гуртку «Молодіжний клуб» (школа лідерів) і освоїла такі професії: організатор дитячих масових заходів, актор, аніматор, ведуча. У «Студії естрадного вокалу «Марічейка» в 2015-2017 роках учениця освоїла професію соліст-вокаліст естради й артист вокального колективу.
  13 Гаврилко Злата Юріївна Загальноосвітня школа № 16 11 У 2017-2018 н.р. І місце в історико-географічній експедиції «Історія міст і сіл України», ІІ місце у Всеукраїнській експедиції «Моя Батьківщина – Україна», ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі на кращу туристично-краєзнавчу експедицію «Мій рідний край», ІІ місце у міській олімпіаді юних знавців історії м.Івано-Франківська, І командне місце у міському турнірі «Шкільна кулінарна ліга» серед учнів 9-11 класів.
  14 Фіцак Богдан Володимирович Коледж електронних приладів ІІІ курс Навчається за спеціальністю «Електроніка». Учасник міських та обласних олімпіад з радіоелектронного конструювання, на яких протягом 2016-2018 рр. займає перші місця. У 2018р. – призер Всеукраїнської олімпіади учнівської молоді з радіоелектронного конструювання в м.Рівному (ІІІ місце). Один із авторів і розробників системи контролю якості повітря в Івано-Франківську в рамках проекту «Еко-Citi» 2018р. Брав участь у впровадженні освітнього проекту: «Навчимо 1000 дітей Arduino-робототехніці у школах м. Івано-Франківськ», виступаючи  тренером-консультантів на майстер-класах для учнів шкіл.
  15 Твердохліб Ангеліна Андріївна Вище художнє професійне училище № 3 ІІ курс Неодноразово була учасницею конкурсів художньої самодіяльності міського, обласного та Всеукраїнського рівнів. Має численні подяки та нагороди: Подяку міського голови Івано-Франківська за високий рівень проведення загальноміських заходів та з нагоди святкування Дня молоді, спеціальну відзнаку журі у номінації «Авторська поезія і проза» у ХVII Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв «Сурми звитяги», подяку за активну участь у першому фестивалі добрих сусідів «Каскад-фест», подяку за участь у міському огляді-конкурсі митців присвяченому 204-й річниці від Дня народження Т.Г.Шевченка. Голова Ради учнівського самоврядування.
  16 Лешак Ангеліна Романівна Центр патріотичного виховання учнівської молоді ім.С.Бандери 11 Активна учасниця загальноміських учнівських об’єднань «За честь! За славу! За народ!», «Успішний учнівський лідер». Голова міської Ради учнівського самоврядування. І місце у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з німецької мови; ІІІ місце у ІІ етапі олімпіад з історії, біології. Як волонтер-перекладач бере активну участь у багатьох міжнародних проектах. Незмінна ведуча усіх загальноміських заходів, акцій, фестивалів, які відбуваються у Центрі патріотичного виховання учнівської молоді ім.С.Бандери.
  17 Берладин Демʼян Ігорович Вище професійне училище № 21 V курс У 2017 здобув професію «Зварник» і отримав диплом з відзнакою. Зараз навчається на 5 курсі за спеціальністю «Прикладна механіка» (зварювальне виробництво). У 2018р. взяв участь у 22-му Міжнародному конкурсі молодих зварювальників у Чехії, де у номінації «Дугове зварювання неплавким електродом в інертних газах», українська команда зайняла І місце.

   

  Як повідомляв “Галицький кореспондент”, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, що дітей до школи та садків із сіл мають приймати по-іншому. «Якщо дитина не є жителем Івано-Франківська, то має бути заява від сільського голови, громади. Хай пишуть заяву, хай оплачують послуги. Але не діти мають страждати, а місцеві князьки», – сказав міський голова.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!