У середмісті Франківська підприємець розширює підвал, а у людей тріщать стіни (фото)

 • Мешканці будинку за адресою вулиця Бачинського, 4 у центрі Івано-Франківська, скаржаться на те, що у приміщенні пабу “Грот” проводять ремонтні роботи, аби розширити приміщення, через які на стінах квартир утворились тріщини.

  Франківка Вікторія Лапіна, яка проживає у будинку, каже, що на першому поверсі знаходиться приміщення музичного коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, інформує “Галицький кореспондент”.

  “Там страх Божий, що робиться, якщо лінолеум підняти, то видно діру, яка утворилась через ремонт. Ми вже з сусідами почали підписувати петицію до міського голови. Ну як так? Будинок тріщить!”, – обурюється франківка.

  Вона пояснює, що будівля взагалі складається з двох будинків: один за адресою Бачинського, 2, а інший – Бачинського, 4 відповідно.

  “Будівля суцільна, та через те, що там фактично риють, тріщина вже пішла між нашими будинками. Можна сказати, що розвалюється на дві частини. Вони роблять ремонти до 12 ночі, а вивозять сміття теж вночі, певно, щоб менше було помітно, чи що. Не знаю. – продовжує Вікторія. – Я живу над музичним факультетом, то викладачі розповідають, що бояться там займатись, бо підлога в аварійному стані”.

  Жінка зазначає, що люди бояться за життя своє і дітей, адже переконані, що будинок може не витримати.

  “Документи власник не показує нам, мовляв, ми не маємо технічної освіти і не зрозуміємо, але запевнив, що була комісія з ДСНС, міської ради та архітектури і все гаразд. Та чому ми про це не знали? Зрештою, він мав би зібрати підписи власників квартир і тоді вже щось робити”, – переконана жінка.

  Вікторія Лапіна каже, що хотіла спуститись у приміщення закладу, та її туди не впустили, а іншому сусідові взагалі й руку прищемили дверима, бо він також хотів зайти.

  “Ми дуже сподіваємось, що влада нас почує, бо страшно жити. А що як будинок завалиться? Ми готові збиратись на акцію під білим будинком. А стосовно дозволів, то він нам показував лише припис від муніципальної інспекції про те, що потрібно прибрати територію від сміття, більше нічого не показав. То ж підозрюю, що дозвільних документів у нього немає”, – говорить Вікторія.

  Натомість власник пабу “Грот”, у якому тривають ремонтні роботи, Михайло Горчак запевняє, що має усі відповідні документи.

  “Була перевірка, яка підтвердила, що ніякої загрози ремонт не несе, так, є в музичному невеличка тріщина, в протоколі про неї написали, щоб відремонтувати, та, повторюю, загроз ніяких нема. На третьому поверсі живуть пенсіонери, їх директор училища накрутив, мовляв, вам усе поремонтують. Зібралась група людей і вони почали кричати, щоб ми їм це поремонтували. – стверджує Горчак. – Там тріщини вже були давно, а кажуть люди, що то від ремонтів. Ні”.

 • Підприємець додає, що у підвалі триває косметичний ремонт.

  “Те приміщення стояло, було сміття, щурі бігали, та й ми вирішили там порядок зробити. Люди кричать, що перекриють вулицю, – каже чоловік. – Та робіть, що хочете, а я хочу зробити порядок”.

  Начальник відділу охорони культурної спадщини Департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківська Володимир Ідак пояснює, що дозволу на проведення робіт у підприємця таки немає.

  Зокрема, це питання розглядали комісійно на місці з оглядом будинку як загалом, так зокрема приміщень класів на першому поверсі та підвальних приміщень під ними.

  “Ми комісійно розглядали, були там на місці видали відповідні розпорядження і приписи, на нього наклали штрафні санкції і він зобов’язаний виготовити дозвільну документацію. А ті тріщини, які у будинку, справді спровоковані його діяльністю, та загрози вони не несуть”, – пояснює Ідак.

  За його словами, власнику усе пояснили і наразі він має припинити будь-яке проведення робіт до отримання усіх дозвільних документів. Також, усі дефекти мають бути усунені за кошт підприємця.

  Читайте також: В Івано-Франківську відремонтували один із найгірших дворів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!