62 порушення: табір біля Буковеля, у якому отруїлися діти, тимчасово закриють

 • Фахівці Держпродспоживслужби виявили 62 порушення у спортивному таборі в Яблуниці, де масово отруїлися діти.

  Про це інформують в ГУ Держпродспоживслужби в області, передає Галицький кореспондент.

  До відпочинкового комплексу “Таємниця Карпат” у селі Яблуниця Поляницької ТГ прибули 215 дітей віком від 6 і до 16 років, а також дорослі – 22 батьків та 11 тренерів з Харківської, Чернігівської, Сумської, Вінницької і Київської областей.

  22 липня 2021 року о 15:30 год. до Яремчанського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області надійшли екстрені повідомлення про захворювання на гострий гастроентерит серед вихованців спортивних секцій. При поступленні відмічалась загальна слабкість, t 37-37,6°С, нудота, кількаразова блювота, болі в животі, проноси.

  Станом на 8:00 год. 23 липня 2021 року всього госпіталізовано 18 осіб, з них 16 дітей до 16 років. Всі потерпілі в задовільному стані.

  “Після отримання інформації про епідемічне ускладнення, спеціалісти Держпродспоживслужби області в присутності працівників Національної поліції негайно розпочали епідрозслідування даного випадку та здійснили позапланові заходи державного нагляду (контролю) у сферах санітарно-епідемічного благополуччя населення та законодавства про безпечність харчових продуктів, в ході яких встановлено 62 порушення, що могли призвести до виникнення спалаху”, – йдеться у повідомленні.

  Зокрема, заклад не входить до обласної мережі закладів відпочинку та оздоровлення дітей, перевірка готовності для виїзду дітей у табір контролюючими службами не проводилась, відповідний акт (ф 316/0) складений не був, табір дозвільних документів на право приймати дітей на відпочинок не має, про заїзд дітей органи місцевого самоврядування за 10 днів сповіщені не були, медичних довідок форми № 079/о діти не мають, примірне двотижневе меню з Держпродспоживслужбою не погоджене та відсутнє і багато іншого.

 • “Щодо існуючих вимог адміністрація закладу була попереджена на початку липня поточного року, про що було вручено пам’ятку під розпис. Проте, в значній мірі є вина і організаторів дитячого відпочинку, які не перевірили, у яких умовах будуть відпочивати діти”, – говорять у Держпродспоживслужбі.

  Готується розпорядження про тимчасове припинення роботи закладу терміном на 10 днів до усунення виявлених порушень.

  Читайте також: 17 у лікарні: число дітей, які отруїлися у таборі біля Буковеля зросло

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!