75 кілометрів: як на Івано-Франківщині цьогоріч ремонтуватимуть дороги

Сьогодні, 21 лютого, відбувається пленарне засідання 34-ї сесії Івано-Франківської обласної ради.

Депутати подали шість звернень до президента і ВРУ, які стосувалися ринку землі, медичної реформи, місцевих виборів та інших болючих тем. Після цього вони перейшли до інших питань порядку денного.

“За минулий рік ми збудували 48 кілометрів доріг державного значення, на що пішло майже 900 мільйонів гривень. Відкрили один міст, відремонтували ще 11 мостів місцевого значення. Також відремонтували 58 кілометрів доріг як державного, так і місцевого значення”, – розповів Віталій Федорів, т.в.о. голови Івано-Франківської облдержадміністрації.

За його словами, у 2020-му планується капремонт 75 кілометрів доріг Івано-Франківщини. На це підуть кошти із 523 мільйонів гривень дорожнього фонду Прикарпаття, а також гроші, залучені з ДФРР. Наразі перелік формується, і остаточно стане відомий згодом.

Крім того, 500 тисяч гривень витратять на безпеку дорожнього руху. На засіданні комісії депутат Микола Вітенко назвав цю суму недостатньою.

Також він додав, що співпраця з Державним фондом реконструкції і розвитку цим не обмежиться – адже є ще й проєкт ремонту 240 кілометрів місцевих доріг. Він повинен покращити стан надання медичної допомоги прикарпатцям, які живуть у невеликих населених пунктах.

Депутат Михайло Королик запитав, чому у планах на 2020-й рік немає важливої дороги Івано-Франківськ – Тернопіль. Він нагадав, що попередній голова ОДА Денис Шмигаль називав 2020-й роком доріг та мостів.

“Це питання на особливому контролі. Грошей на цю дорогу є недостатньо, тож ми ведемо переговори про фінансування з державного бюджету. Адже цей автошлях – державного значення”, – сказав Віталій Федорів.

Нагадаємо, у 2020-му році планується приступити до будівництва дороги в об’їзд Болехова.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!