Андрій Найда залишається на посаді міського голови Калуша

 • 24 червня першим питанням на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутати розглянули заяву міського голови Андрія Найди про його відставку.

  Та міська рада відставку не прийняла, інформують “Вікна”.

  Нагадаємо, 22 червня міський голова Калуської громади Андрій Найда написав заяву про складання повноважень Калуського міського голови.

  Цього ж дня вона була зареєстрована у виконавчому комітеті Калуської міської ради. Причиною дочасного складання повноважень Андрій Найда назвав стан здоров’я.  За Законом про місцеве самоврядування повноваження міського голови вважаються припиненими з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт.

  Проєкт  рішення міської ради на сесії зачитав секретар ради Віктор Гільтайчук. Ним пропонувалося взяти заяву міського голови до відома та звільнити його з займаної посади з 24 червня. А також вивести Андрія Найду зі складу виконавчого комітету Калуської міської ради, доручити секретарю міськради тимчасово здійснювати повноваження міського голови до моменту вступу на посаду міського голови, обраного на позачергових виборах, або до відкриття першої сесії міської ради, обраної на чергових місцевих виборах.

  Депутат Ольга Сікора запропонували доповнити проєкт рішення ще одним важливим пунктом – зобов’язати секретаря міської ради звернутися до Верховної Ради України щодо призначення позачергових виборів міського голови. За Виборчим кодексом їх має призначити Верховна Рада України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень міського голови.

  Віктор Гільтайчук прокоментував: за законом звернення до ВРУ має бути направлене впродовж 15 днів після дострокового складання повноважень міським головою, вже спілкувалися з представником ВРУ – куратором в Івано-Франківській області і знають який пакет документів потрібно зібрати і направити у ВРУ.

  Депутата Ірина Очкур назвала заяву міського голови неординарною і унікальною для української політики.  

  «Здоров’я  і життя людини є найбільша цінність і це хтось не може вирішувати замість вас. Ви почали хороші нові починання,  відкритість, доступність. Пропонуємо лікарняний, відпустка і повертайтеся до громади. Фракція «Європейської солідарності»  закликає колег утримуватися», – звернулася вона до депутатів.

  «Не треба робити цього кроку, дуже прошу. Я вже проходив ці кроки, прошу підтримати», – відповів на це Андрій Найда.

  Проте депутати цього разу міського голову не послухали, а пакет документів для призначення у Калуші позачергових виборів міського голови поки що не знадобиться – заяву Андрія Найди підтримали всього шість депутатів. Більшість – не голосували або утрималися.

  Так що Калуська громада залишається з міським головою. Принаймні поки що. А подальший перебіг подій буде залежати насамперед від позиції міського голови – якщо він наполягатиме на складанні повноважень, то у такому разі до питання можуть повернутися на наступній сесії.

  Читайте також: Андрій Найда йде з посади міського голови

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!