Без щеплення – без роботи: як відбуватиметься відстороння працівників і хто опинився під загрозою

 • Від понеділка, 8 листопада, чиновників та педагогів, які не вакцинувалися від коронавірусу, відсторонюватимуть від роботи.

  Про це розповіли у ТСН.Ранок 8 листопада.

  Зарплата при цьому не зберігатиметься і стаж не нараховуватиметься. Працювати з дому відстороненим працівникам теж не можна. Зазначається: без роботи вони сидітимуть, поки не вакцинуються. Натомість їхні обов’язки протягом цього часу перекладуть на вакцинованих колег, яким за це доплачуватимуть.

  До слова, окрім вакцинованих до роботи мають допустити тих, хто перехворів чи має протипоказання до щеплення. Але вони повинні пред’явити або сертифікат про одужання у застосунку “Дія”, який цього тижня лише почнуть тестувати, або ж довідку від лікаря. Утім, її формат досі не затвердили.

  Освітянська профспілка пропонувала відкласти рішення про відсторонення на місяць. Однак міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що на таку пропозицію в уряді не пристануть. 

  “Профспілки вимагають право на роботу, а я хочу забезпечити кожному право на життя. В лікарнях в реанімації лише невакціновані. Тим часом вакцин вистачить для всіх”, – наголосив очільник МОЗ.

  Читайте також: В Україні виявили 17 419 випадків COVID-19, на Прикарпатті – 887

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!